З 15 вересня по 22 грудня студенти-біологи з різних вишів України навчаються онлайн за спеціальною програмою. Навчання безкоштовне. Більше того, 80 із них отримали стипендії – 200 або 600 євро. Це стало можливим завдяки проєкту українських та німецьких науковців та освітян за фінансової підтримки Німецької державної агенції з обміну студентів (DAAD). Загалом заявки подали понад 600 студентів із різних міст, з них відібрали 124, повідомляє Репортер.
Ініціаторами проєкту стали професорка Ольга Гаращук із Тюбінгенського університету (Німеччина) і професор Володимир Лущак з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (ПНУ).
У багатьох українських вишах війна дуже зашкодила навчальному процесу, а в деяких він і зовсім зупинився. Звичайно, про яку якість освіти може йти мова? Хоча б студенти отримали базові знання і завершили своє навчання, – говорить Володимир Лущак. – Тому ініціатива, яку проявила професорка Ольга Гаращук, стала дуже доречною. Суть її полягає в тому, що Німецька державна агенція з обміну студентів (DAAD) оголосила конкурс для забезпечення дистанційного навчання українських студентів в умовах повномасштабної війни з Росією. Ключовим партнером виступили співробітники кафедри біохімії та біотехнології ПНУ.
Партнерами-бенефіціарами були обрані університети з окупованих та прифронтових територій: Херсону, Одеси, Харкова, Дніпра та інших міст України. Викладачі, окрім співробітників кафедри біохімії та біотехнології ПНУ, – зі Львова, Харкова та Дніпра, а також з Німеччини.
Читайте: Двоє франківців серед найцитованіших науковців світу
Учасникам конкурсу запропонували два види курсів: «Науки про життя» та «Біоінформатика». Перший включає в себе: біохімію, молекулярну біологію, біофізику, фізіологію, основи мікроскопії та інструментальні методи. Курс «Науки про життя» триває три місяці, максимальна кількість слухачів – 90, є 50 стипендій від DAAD по 600 євро. Умови фінансування передбачають успішне складання іспиту після завершення курсу. На курс «Біоінформатика», який триває шість тижнів, очікували 30 учасників, 30 стипендій по 200 євро.
Результати набору перевершили всі наші очікування, – каже Володимир Лущак. – На інтегральний курс наук про життя подали заявки 337 студентів. На біоінформатику – 301. По областях за кількістю – Київ, Харків, Херсон, Дніпро, Львів, Одеса та інші. За певними критеріями були відібрані 124 людини.
При успішному навчанні учасники курсів отримають відповідні сертифікати, і це їм зарахується в їхніх університетах. Таким чином, завдяки підтримці DAAD, українські студенти зможуть успішно продовжити або завершити освіту.
За словами професора Володимира Лущака, програма вже продемонструвала свою успішність. Тому наразі українсько-німецька команда готує новий проєкт, який буде розширеною версією попереднього.
Володимир Лущак: «Біохімія не може бути не цікавою – це магія!»
Comments are closed.