Соціум

Українська компанія створила проєкт єТурнікет, який допомагає рятувати життя військовим

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Турнікет — засіб, який надійшов від військових НАТО на зміну джутам. Він слугує для екстреної догоспітальної допомоги з тимчасовою зупинкою  кровотечі шляхом колового перетискання кінцівки. Зазвичай це міцна стрічка, що має з одного боку липку смужку, всередині — стропу, що допомагає їй затягуватися, зовні — паличку (вороток/важіль), а також пряжку, фіксатор воротка і місце, де можна записати час накладання турнікета. Кожен військовий ЗСУ має бути укомплектований двома турнікетами.

Українська компанія створила проєкт єТурнікет новини Прикарпаття 1

Що таке єТурнікет

Це — соціальний проєкт для допомоги військовим від харківської компанії Webspark.

Багато волонтерів намагаються допомогти нашим військовим: грошима, закупівлею, виробництвом. Авжеж це добре, але не завжди така допомога може бути корисною, – розповідає засновник та СЕО Євген Катрич. – Турнікет — це не той випадок, де доречно експериментувати, використовувати неперевірене. Тож ми вирішили реалізувати ресурс, який допоможе волонтерам та військовим отримати протестовану інформацію щодо якості турнікета, а виробникам — відносно дієвості їхнього продукту. Неякісний турнікет — гірше за його відсутність, тому що дає хибну надію.

Читайте: Рік хвилювань. Як стрес впливає на організм та як від нього вберегтися

Українська компанія створила проєкт єТурнікет новини Прикарпаття 2

Команда єТурнікета проаналізувала всю доступну інформацію в мережі та почала формувати власний рейтинг. З часом виявилось, що відповідних даних недостатньо, а ті, що є — швидко втрачають актуальність. Важливо розуміти, що неякісний турнікет може не зупинити кровотечу, створити занадто низький тиск, або ж взагалі зламатись. Як результат — людина може втратити кінцівку або навіть стекти кров’ю.

Найгірше для медика — це коли він знає, що міг надати допомогу людині, але цей постраждалий вже був мертвим у момент потрапляння до його рук, – каже судинний хірург Дмитро Андрощук.

У зв’язку з цим виникла необхідність розробити платформу, яка б збирала актуальну дані про турнікети з тестуваннями в реальному часі, щоб мати можливість надавати протестовану інформацію від експертів щодо надійності та якості обраного турнікета.

Проєкт презентували влітку 2022 року, саме тоді, коли була гостра потреба в інформації щодо якості армійських турнікетів. З того часу він постійно допрацьовується.

Читайте: Ворожі гроші. На Прикарпатті продовжує працювати бізнес, пов’язаний з росією

Як взаємодіяти з єТурнікет

Користувач може отримати інформацію щодо сертифікованості турнікета, чи проводилося тестування та побачити висновки від експертів (військових медиків, такмедиків), актуальну ціну, посилання на сайт виробника, рейтинг відповідного турнікета. Також можна шукати за назвою, країною виробництва, фільтрувати за сертифікацією CoTCCC та поділитися посиланням на турнікет в соціальних мережах.

Проєкт єТурнікет не займається тестуванням, а є двосторонньою платформою, яка єднає експертів з виробниками. Таким чином, єТурнікет висвітлює як позитивні, так і негативні результати тестування з хронологією та критеріями.

Розробники активно залучають військових експертів, медиків та виробників. Також команда єТурнікет розробила  програму тестування турнікетів українських виробників, за допомогою якої можливо перевірити їх продукцію в “польових” екстремальних умовах та при цьому допомогти захисникам України.

Замість довідки:

Харківська IT-компанія Webspark має 18-річний досвід, що охоплює повний життєвий цикл web та мобільної розробки.
Має чітку позицію, допомагаючи нищити окупантів і боронити Україну. Під час війни компанія займається  волонтерством, допомагає захисникам України, розробляємо такі сервіси як https://russianwarship.rip/ та https://eturniket.com/.

Читайте: Херсон до і після. Журналістка Валентина Федорчук – про вісім місяців окупації та героїв міста

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.