Соціум

Українці зможуть робити перепланування квартир без дозволів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Уряд затвердив оновлений перелік будівельних робіт, що не вимагають документів.

Кабінет міністрів України затвердив оновлений перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, і після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, пише Уніан.

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, відповідне рішення було прийнято 18 грудня.

«Минулого року Мінрегіон розробив перелік нескладних будівельних робіт, які можуть виконуватися без отримання дозволу на проведення робіт і не потребують введення в експлуатацію. Це значно спростило можливість влаштовувати, наприклад, пандуси та інші засоби доступності або замінювати блоки балконів, вікон, дверей. Цього року ми ініціювали розширення цього переліку. Зокрема, якщо раніше для перепланування квартири обов’язково потрібно було отримувати дозвіл ДАБК, то тепер такі роботи, якщо немає втручання в несучі конструкції, не потребують цих документів», – написав він.

Парцхаладзе зазначив, що згідно з постановою, до переліку увійшли роботи з переобладнання і перепланування житлового будинку і житлового приміщення, а також нежитлової будівлі або споруди і приміщень в них (виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та інженерні системи загального користування), що належать до об’єктів за класами наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні) і СС3 (значні).

«Тобто ці зміни стосуються перепланування не тільки в приватних будинках, а й у квартирах багатоквартирних будинків. Крім того, наприклад, можна робити перепланування або переобладнання (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції) торгових залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів та інших об’єктів, які за класом наслідків належать до СС2 і СС3», – написав він.

Як повідомляв УНІАН, у 2017 році Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою затвердив Перелік будівельних робіт, що не потребують документів, які дають право на їх виконання і по завершенню яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.