Соціум

У Тисмениці стоки з хутрофірми залили городи мешканців і потрапили в ріку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Чорна смердюча рідина заповнила територію біля хутрофірми, сусідні городи мешканців райцентру і потекла в річку Ворона. Наскільки небезпечні ці стоки, з’ясують екологи.

Порив каналізації стався сьогодні. Чорна в`язка смердюча рідина розлилася на території хутрофірми “Тисмениця”, в приміщеннях якої працюють компанії, що займаються виробництвом шкіри – “MPV-Юкрейн” і “Глобал”, пише Курс.

Представники екоіспекції на скарги мешканців приїхати не поспішали.

“Почекайте, ми не можемо казати: приїдемо чи не приїдемо… Інформація поступила, зараз наші спеціалісти всі зайняті. Ми виїжджаємо тільки тоді, коли є повідомлення випадку аварійності і скликається спільна комісія. А по-друге, ми всі перевірки робимо відносно планових заходів і позапланових – коли є звернення…” – сказав перший заступник державної екологічної інспекції в області Ігор Яківчук.

На місці події проблему намагаються втрішити заступник міського голови Тисмениці Сергій Ковальчук, депутати міської ради, правоохоронці, працівники ДСНС. Екологи досі так і не приїхали.

“Два керівники підприємств не можуть домовитися з фірмою «Глобал», які займаються вичинкою шкур. Один виробляє – не відкачує, другий – не відкачує, тому що нема угоди на відкачку. Банальна ситуація, але факт є факт”,- каже Ковальчук.

Як пояснив Сергій Ковальчук, у відстійниках хутрофірми внаслідок дощів піднявся рівень води, а оскільки насосна станція стоки не відкачує, то стався витік.

Директор насосної станції Юрій Марченко каже, що станція робоча, у неї вклали кошти, але перекачувати стоки не може, бо водоканал погрожує штрафом, оскільки не підписано договір про відкачування.

Це не перший порив каналізаційної мережі хутрофірми у Тисмениці: мешканці вже неодноразово потерпали від стоків шкірних виробництв, які працюють на її території.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.