Соціум

У школах Закарпаття виявили проблеми з навчанням українською мовою – омбудсмен

Google+PinterestLinkedInTumblr

У 37 школах Берегівського району секретаріат уповноваженого із захисту державної мови не виявив жодного класу, в якому навчання відбувалося б лише державною мовою. Про це повідомляють на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

У школах Закарпаття виявили проблеми з навчанням українською мовою – омбудсмен

У 2022 році у школах Берегівського району проводили державну перевірку. Виявили, що із 108 шкіл, де є класи з угорською мовою навчання поряд з державною, у 37 немає жодного класу, в яких заняття проводили б лише українською.

Омбудсмен наголошує, що чинним законодавством не передбачено навчання в школах мовою національної меншини. Натомість закон вимагає створення окремих класів чи груп із навчанням мовою національної меншини поряд із державною.

У таких класах обсяг навчального часу предметів, що вивчаються державною мовою, має поступово збільшуватися від 20% у 5 класі до 60% у старшій школі.

Читайте: Через міни й окупацію. Як волонтери вивозять на Прикарпаття людей з гарячих точок

Після перевірки виявили, що всупереч законодавству, в Берегівському районі діє 4 школи, офіційні повні назви яких містять слова  “з угорською мовою навчання”.

При цьому керівництво однієї зі шкіл повідомило, що в усіх класах предмети викладаються одночасно двома мовами: 70% – угорською, 30% – українською мовою.

Така форма навчання суперечить чинному законодавству, зокрема положенням частини шостої статті 5 Закону України “Про повну загальну середню освіту”.

Після перевірки також виявили, що в окремих актах Міносвіти, всупереч законодавству, застосовуються визначення “школи з угорською мовою навчання”. Це створює підстави для порушення школами норм законодавства про державну мову. Як наслідок, діти, які є представниками національної меншини, можуть дискримінувати інших учнів, зазначили в омбудсмена.

За результатами державного контролю склали відповідний акт із рекомендаціями усунути виявлені недоліки.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.