Соціум

У селі на Прикарпатті зі старих свердловин витікає нафта у городи та річку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У селі Міжгір’я Дзвиняцької громади, що на Івано-Франківщині, зі старих законсервованих свердловин витікає нафта та забруднює городи місцевих жителів.

На одній із земельних ділянок у Міжгір’ї є дві свердловини, з яких колись видобували нафту. Місцевий житель та власник цієї ділянки Орест Зіняк каже, що свердловини працювали до 1959 року. Потім їх законсервували, бо вони були нерентабельними. З однієї з них у 1990 роках почав витікати газ, а через сім років — нафта, пише Суспільне.Карпати.

У селі на Прикарпатті зі свердловин витікає нафта у городи та річку

У нафті є парафін, сірка та багато різних компонентів, які не дуже якісно впливають, наприклад, на плодові дерева. По-друге, замазученість є. Усе, що я посадив, всихається. Тут сливи у мене завжди сохнуть. Я їх щеплю, висаджую, але не допомагає. Тут навіть був мурашник, то мурашки теж перебралися подалі через несприятливі умови, — говорить Орест Зіняк.

Щоб викачати нафту, яка витікала із законсервованої свердловини, Орест Зіняк звернувся в одне нафтовидобувних підприємств області. Однак спеціалісти відмовилися викачувати нафту, адже поблизу є високовольтна лінія. До того ж роботи для підприємства були нерентабельними, адже обсяг нафти в цій свердловині — недостатній, розповідає Орест Зіняк.

Читайте: Готові лише 11%. Чи зможуть школи на Прикарпатті з вересня навчати учнів офлайн

Раніше на території Міжгір’я був нафтовий промисел. У селі та за його межами є 160 свердловин, каже староста села Василь Стефінів. Після закриття промислу більшість з них були законсервовані, а зараз зі свердловин витікає нафта.

Василь Стефінів говорить, що коли у 2015 році став сільським головою, зі свердловин, в яких були витоки, сировину викачувало підприємство “Богородчанинафтогаз”. Воно мало спеціальний дозвіл до 2022 року. Проте у 2019 Державна служба геології та надр України цей дозвіл скасувала, а у селі та околицях почалися витоки нафти.

Більше дивіться у репортажі Суспільного.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні