Соціум

У річках на Прикарпатті є перевищення небезпечних сполук, найбрудніша – Саджава

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів розповіли про результати моніторингу поверхневих вод, який здійснили торік. Щонайменше один раз виявили присутність 34 пріоритетних забруднюючих речовин у басейні Дністра, та 21 – у басейні Прута.

Найчистішими річками на Прикарпатті залишаються Бистриця Надвірнянська та Лімниця. А найбільш забрудненою – Саджава, пише Репортер.

Особливу стурбованість викликає присутність у поверхневих водах у нашій області поліароматичних вуглеводнів, – каже начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону Марія Засідко. – Ці сполуки є надзвичайно токсичними і канцерогенними навіть у невеликій кількості. Зафіксували також присутність у поверхневих водах і пестицидів. У річці Саджава перевищення у 15 разів.

За словами Марії Засідко, землевласники використовують пестициди в надмірних кількостях, тож це відображається і на якості води.

Загалом у Дністровському управлінні минулого року здійснили понад 165 тис вимірювань. А отримали на вивчення понад 3200 зразків майже з усіх регіонів країни. У тому числі – й з деокупованих територій. Це управління єдине в країні акредитоване, щоб робити дослідження по таких фізико-хімічних показниках.

Згідно з результатами досліджень, у регіонах, де ведуться бойові дії, дуже погані результати аналізів. Є високі концентрації небезпечних речовин.

Більше дивіться у сюжеті телеканалу 402.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.