Відео Соціум

У районній лікарні на Прикарпатті закривають хірургію – люди протестують (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
На мирну акцію протесту вийшли жителі Отинії Коломийського району, що на Прикарпатті. Люди просили не закривати хірургічне відділення Отинійської районної лікарні.

Учасниця акції Галина Поважна розповідає, що люди неодноразово писали звернення до головного лікаря закладу – просили відновити роботу хірургічного відділення, яке не працює з 18 травня. Однак лікар досі нічого не відповів. Жінка каже, що лікарня обслуговує не тільки жителів Отинії, а й людей з 22 навколишніх сіл, передає Суспільне.

«Якщо аварія стається, то всіх везуть сюди, у хірургію. Тепер немає куди везти. Поки доїдуть в Коломию чи в Івано-Франківськ, то людина може померти», – каже Галина Поважна.

З жителями Отинії зустрівся голова Коломийської районної ради Роман Дячук. За його словами, причина закриття відділення полягає у тому, що лікарня не підписала контракт з Національною службою здоров’я України щодо надання хірургічних послуг. Роман Дячук пояснив, що для того, аби зареєструвати послугу, лікарня повинна мати відповідне приміщення, матеріально-технічну базу та достатньо працівників.

«У хірургічному відділенні, на жаль, був лише один хірург та анестезіолог. Відповідно, НСЗУ не реєструє послугу при таких умовах», – розповів Роман Дячук.

З 14 працівників хірургії вже звільнили трьох людей, повідомив лікар-хірург Ілля Босович. За його словами, спроби закрити хірургічне відділення були ще у березні. Каже, вже тоді зверталися до головного лікаря, аби той пояснив причину. Проте відповідь отримали лише в травні.

«Головний лікар нам не пояснив, яка причина. Він просто сказав, що НСЗУ нам відмовила. Очевидно, що головною проблемою є відсутність кадрів. У нас є анестезіолог на 0,25 ставки. А потрібно, як мінімум, два, які б працювали на постійні основі. Але мені здається, що це бездіяльність нашого головного лікаря, який впродовж двох років не знайшов жодного працівника», – пояснив Роман Дячук.

Поговорити з головним лікарем Отинійської районної лікарні Віктором Кульчицьким журналістам не вдалося – його не було на робочому місці, а на дзвінки він не відповідав. Тимчасовий виконувач обов’язків головного лікаря повідомив, що Віктор Кульчицький зараз у короткостроковій відпустці.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.