Соціум

У Польщі через дефіцит чоловіків підвищили ставки заробітчанам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зарплати чоловіків, які працюють у Польщі, протягом місяця виросли на 10-15%. Польські роботодавці підвищили погодинні ставки через дефіцит чоловічої робочої сили, який нині відчуває кожна галузь польської економіки, пише Репортер.

У Польщі через дефіцит чоловіків підвищили ставки заробітчанам

Кількість вакансій для чоловіків теж постійно росте. На сьогодні їх уже на 40% більше, ніж було ще тиждень тому. Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Якщо раніше мінімальна ставка на вакансіях низькокваліфікованої роботи для чоловіків становила 16 злотих за годину на руки, то зараз її підвищили до 17 злотих. Таким чином мінімальна зарплата за місяць виросла на 400-500 злотих (2,6-3,3 тис грн)  – до 3800 злотих (25,1 тис грн).

Читайте: Меблі для своїх. Як Франківськ прийняв столярів із Краматорська (ФОТО)

В середньому, виконуючи  фізичну роботу в Польщі, чоловіки можуть заробити 4000 злотих (26,5 тис грн), висококваліфіковані спеціалісти – від 4500 злотих на руки (29,8 тис грн).

Польський ринок критично потребує на роботу чоловіків. І у найближчі місяці кількість вакансій для них буде тільки збільшуватися. Тому роботодавці конкурують за тих чоловіків з України, які залишилися в Польщі. А також починають рекрутувати на роботу в Польщу громадян з країн Середньої Азії, – каже директорка департаменту Gremi Personal Анна Джоболда.

За даними експертів ринку праці, найбільше чоловіків бракує на підприємствах металургійної та важкої промисловості, сфері логістики, харчових підприємствах, будівництві.

Якщо до повномасштабної війни близько 70% пропозицій роботи для іноземців на польському ринку праці були орієнтовані на чоловіків, то сьогодні на тисячу відкритих вакансій є лише 60 “жіночих”. А нові швидко заповнюються за рахунок великої кількості українок, що рятувалися від війни.

Гендер, цінності, дискримінація. П’ять міфів про Стамбульську конвенцію

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні