Соціум

У МОЗ рекомендують призупинити планові операції через знеструмлення

Google+PinterestLinkedInTumblr

У міністерстві охорони здоров’я рекомендують обласним військовим адміністраціям переглянути питання про призупинення планових операцій.

Таке рішення прийняли через загрозу знеструмлення, пише Репортер.

МОЗ рекомендує призупинити планові операції та госпіталізацію

Втім, у МОЗ обіцяють, що  вся невідкладна медична допомога надаватиметься пацієнтам у повному обсязі. Екстрені втручання (що здійснюються негайно або протягом кількох годин, оскільки затримка проведення загрожує життю пацієнта) та термінові операції (виконання може здійснюватись у межах доби) проводитимуться в належні терміни.

Планові операції, які не потребують негайного втручання, та планову госпіталізацію рекомендують призупинити. Їх проведуть після  стабілізації ситуації з енергопостачанням.

Можливе зменшення пацієнтів не вплине на оплату за договором із НСЗУ. Адже в наступному році на 6 місяців передбачено оплату за так званим глобальним бюджетом — лікарня стабільно отримуватиме частину коштів за договором, незалежно від того, скільки пацієнтів вона пролікувала, – обіцяють у МОЗ.

МОЗ наголошує, що рішення щодо плановості або ургентності операції може ухвалювати виключно лікар.

Через загрозу блекауту Міністерство охорони здоров’я вже розробило для медзакладів алгоритм дій із підготовки й реагування на можливе припинення енерго-, водо- та теплопостачання, у тому числі, — забезпечення необхідної допомоги пацієнтам у невідкладних станах.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.