Соціум Фото

У медуніверситеті влаштували кольорове свято, щоб зібрати гроші хворому однорічному Костянтинові Ерстенюку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Минулих вихідних вперше в Івано-Франківську відбулося Свято щастя та кольору «HoliFest»-2019. Захід організували студенти-медики, щоби об’єднати українське та іноземне студентство.

Долучилися і франківці. Захід був благодійний, на лікування однорічного франківчанина Костика Ерстенюка зібрали понад 6 тис. грн, пише пресслужба франківського медуніверситету.

Учасники свята прийшли на площу Бастіону в білих футболках і вже кілька хвилин були кольоровими з голови до п’ят. До Франківська перенесли найбарвистіше свято Індії, під час якого  індійці обсипаються кольоровою пудрою на основі трав, і саме в такий спосіб діляться щастям.

Зініціювали захід  іноземні студенти-медики, зокрема, ідея проведення у форматі відритого заходу просто неба виникла у шестикурсника з Індії Прітхама Педіраппагарі. Допомогти з оргпитаннями взялася активна у міжнародній діяльності організація студентів-медиків UMSA за підтримки Департаменту молоді та спорту Івано-Франківської міської ради та Івано-Франківського національного медичного університету.

Африканські студенти показали танцювальний флеш-моб, охочі могли малювати мехенді, був фешн-показ національних костюмів. Не обійшлося без різноманітних ігор та  лазертагу.

Символом свята був намальований велетенський портрет дівчини, одяг якої складався з різних частин і представляв народне вбрання різних народів світу.

«Ми вирішили, що ця історична постать може символічно об’єднати всіх нас, адже таки цікавий і культурно багатий весь наш світ», – каже авторка  ідеї портрету, студентка третього курсу ІФНМУ, учасниця організації УМСА Катерина Рябко.

У пісенній програмі було чимало українських та іноземних пісень, зокрема співали улюбленці університетських подій іноземні студенти Айдан Мамедова та Срінівасан Сашанк.

Шестикурсник ІФНМУ Елвіса закликав до толерантності та побудови дружніх взаємин між представниками різних культур.

«Наше місто має всі шанси бути дружнім мультикультурним і багатим. У нас вчаться студенти із 49 країн світу, і  нам треба долати стереотипи, налагоджувати дружню комунікацію між представниками різних культур. Цим заходом ми робимо ще один крок назустріч цій мрії», – зазначив голова організації УМСА,студент ІФНМУ Богдан Дівнич.

Захід організували з благодійною метою. Зібрані кошти передали на лікування Костянтина Ерстенюка, однорічного сина старшої лаборантки кафедри медичної біології та медичної генетики ІФНМУ. Хлопчик вже рік бореться з важкою недугою – лімфангіома шиї та органів грудної порожнини зі зміщенням. Під час складної операції пухлину частково видалили. Проте попереду тривале лікування.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.