Соціум

У Києво-Печерській лаврі відбувається різдвяна служба митрополита Епіфанія (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Успенському соборі Києво-Печерської лаври о 9 годині ранку розпочалось богослужіння з нагоди Різдва Христового за старим стилем. Його проводить предстоятель автокефальної Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Це перша в історії літургія предстоятеля Православної церкви України в Києво-Печерській лаврі. Раніше цей головний собор лаври орендувала для богослужінь тільки УПЦ Московського патріархату. Богослужіння відбувається за посилених заходів безпеки навколо лаври, пише Репортер з посиланням на BBC Україна.

Епіфаній у лаврі

На службі в Успенському соборі зібралися близько тисячі людей, передають кореспонденти BBC із Києво-Печерської лаври.

ПЦУ, як і менша частина інших православних церков світу, відзначає Різдво 7 січня за старим Юліанським календарем. Проте синод ПЦУ раніше дозволив окремим громадам за їхнього бажання відзначати Різдво 25 грудня за новим Григоріанським календарем.

Служба митрополита Епіфанія у лаврі – поки що разова подія. Про довгострокову оренду собору, як про те просить ПЦУ, наразі не йдеться.

Епіфаній у Києво-Печерській лаврі

Напередодні Епіфаній заявляв, що він побуває у лаврі вперше за кілька десятиліть.

Перед Новим роком заповідник Києво-Печерська лавра повідомив УПЦ Московського патріархату, що з 1 січня не продовжує з нею договір користування Успенським собором та Трапезною церквою у так званій Верхній лаврі.

Остання служба УПЦ в цих храмах відбулась 31 грудня. Ці храми належать державі і перебували у погодинній оренді в УПЦ МП.

З 2 по 4 січня в Успенському соборі та Трапезній церкві працювала спеціальна комісія, після чого міністерство культури заявило про повернення об’єктів в управління держави.

Епіфіній у Лаврі новини Івано-Франківська

В УПЦ МП не погоджуються з цим рішенням і наполягають, що держава не мала права не продовжити оренду. Там обіцяють оскаржити рішення мінкульту в суді.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.