Соціум

У Коломиї військові зможуть вигідніше придбати житло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці січня змінюються умови пільгової іпотеки «ЄОселя» для придбання житла у Коломийській громаді. Мешканці зможуть вигідніше придбати оселю у Коломиї.

Військовослужбовці зможуть купити більше за площею житло під пільгову іпотеку, про це йдеться у сюжеті НТК.

житло, вигідні умови

Весною минулого року відбувся інвестиційний форум «Іпотека для захисників». Захід став майданчиком для обговорення потреб і пошуку можливостей оформлення пільгових державних іпотек на більш вигідних умовах, а особливо для військових. Тоді зібрались представники будівельного бізнесу, влади, банків та держустанов. Саме на ньому озвучили основні проблеми та більше як пів року працювали для їх вирішення.

Завдяки збільшенню регіонального коефіцієнта, який корегує вартість 1 кв метра нерухомості, програма «ЄОселя» дає змогу придбати житло більш вигідно. У Коломиї він був 1, а зараз 1,75%.

Для будівництва житла за вигідними умовами виділили 10 гектарів землі на вулиці Маковея, куди проведуть воду, каналізацію та зроблять дорогу. Тому в майбутньому при покупці житла, все обійдеться дешевше.

Читайте до теми: Франківські волонтерки допомогли зробити ремонт сім’ї у скруті (ВІДЕО)

Ще одна зміна полягає в тому, що можна придбати не лише здане в експлуатацію житло, а й те, яке ще будується.

Ми своїм рішенням хочемо, щоб це було не десять, а сотні квартир. Це вигідно тоді, коли буде будуватися по 10 будинків. Якщо діяти як зараз, нічого не зміниться, бо ми говоримо про те, коли квартир буде сотнями. Тоді й ціна буде суттєво іншою, – розповідає міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

Долучитись до програми «ЄОселя» може кожен через програму «Дія».

 Окремим категоріям військових, які мають контракт, силовикам, медикам, педагогам та науковцям надається іпотека під ставкою 3% річних. Решта населення – внутрішньо переміщенні особи, ветерани війни, учасники бойових дій та особи які мають обмеження, отримані під час війни отримують 7% від річних,- пояснює керівниця управління економіки Коломийської міськради Інна Ткачук.

Програма розпочне діяти у лютому 2024 року.

Читайте також:  У Коломийській громаді декомунізували ще 12 вулиць

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.