Соціум

У Коломиї нащадки повстанців отримали нагороди УПА

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вчора, 27 вересня, в Коломиї нащадкам повстанців вручили нагороди УПА, які тяжкою працею, боротьбою та кров’ю заслужили їхні родичі.

Свого часу лицарі ОУН-УПА не отримали ці медалі, але через десятиліття відзнаки таки знаходять якщо не своїх адресатів, то їхніх близьких. Такий проєкт започаткувала “Координаційна рада з вшанування вояків ОУН та УПА”. Для Коломийщини це вже друге нагородження, пише Репортер за повідомленням міського голови Коломиї Богдана Станіславського.

На жаль, не всі медалі були передані. Деяких родичів знайшли, та з ними немає зв’язку. Тому відзнаки їх будуть чекати в Музеї історії міста Коломиї. Але маємо три випадки, коли встановити рідню не вдалось. А можливо її й немає. Адже українські повстанці – були жахом для окупантів. Вороги настільки їх боялись, що знищували цілі сім’ї борців за волю України, намагались стерти будь-яку згадку про них.

Також нині мав честь передати навчальним закладам громади та бібліотекам книги про Західноукраїнську Народну Республіку – чотири томи “Енциклопедії ЗУНР”. Там закарбована історія, яку пережили наші предки у боротьбі за вільну Україну.

Зараз ми по-новому дивимось на минуле. Як і колись, українці знову відстоюють своє право на свободу та незалежність. Не змінився у нас ні ворог, ні його методи боротьби – знищувати все українське. Але нам у спадок залишився незламний дух та сила, які допомагають йти до перемоги.

Читайте: “Моя УПА”. У ВСЛ вийде історичний літопис франківської письменниці

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.