Соціум

У Калуші відкрили новий комп’ютерний томограф вартістю майже 13 мільйонів гривень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Калуші в приміщенні ЦРЛ відкрили комп’ютерний томограф варістю понад 12,3 млн грн. Томограф дозволяє провести більш ефективну діагностику і пройти повний комплекс обстежень чималого переліку внутрішніх органів та систем.

Про це повідомляє голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації  Світлана Онищук.

комп'ютерний томограф, обстеження

Варто зазначити, що сучасний низькодозовий компʼютерний томограф General Electric Revolution Maxima 55 – 64 slice GE має мінімальний рівень опромінення та додаткові засоби захисту, – йдеться у дописі.

Щодня на ньому зможуть обстежити до 8 пацієнтів.

Як кажуть у Калуській міській раді, наразі обладнання змонтовано та введено в експлуатацію, а медичний персонал уже пройшов необхідне навчання для подальшої роботи.

Тривалий час однією із проблем медичного закладу була несправність комп’ютерного томографа, адже він був старим. На його ремонт потрібно було витратити більше 8 млн грн, разом із тим не було гарантії, що навіть після ремонту від функціонуватиме належним чином. Тому було прийнято рішення напрацювати відповідні механізми, щоб у закладі з’явився новий комп’ютерний томограф, – пишуть у міській раді.

Зі слів заступниці міського голови Наталії Кінаш, цей томограф дозволяє проводити обстеження таких зон: головний мозок, кістки лицьового черепа, скроневі кістки, додаткові пазухи носа, шийний відділ хребта, грудний відділ хребта та поперековий відділ хребта. 

Також проводитимуть обстежеення на крижово-куприковий відділ, кістки таза, плечові суглоби, кульшові суглоби, колінні суглоби, гомілковостопні суглоби, стопи, стегно, гомілка, шия, органи черевної порожнини і заочеревинного простору, нирки, сечоводи і сечовий міхур та органи малого тазу.

Читайте також: “Нікого з медперсоналу не звільнили через об’єднання” – очільниця нового кластерного медзакладу у Франківську

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.