Соціум

У Калуші першокурсники училища виготовили 11 буржуйок на передову

Google+PinterestLinkedInTumblr

З початком повномасштабної війни Калуське вище професійно-технічне училище №7 активно долучилося до волонтерської роботи.

Допомагали чим могли: збирали харчові продукти, засоби гігієни, гроші. А ще — допомагали дітям-переселенцям, організовуючи для них розважальні заходи й цікаві майстер-класи, пишуть Вікна.

У Калуші студенти училища виготовляють буржуйки для бійців
Фото: Вікна

А нещодавно відгукнулися на пропозицію військового капелана отця Федора Мороза, який звернувся з проханням виготовити на передову пічки-буржуйки. Студенти під керівництвом майстрів взялися за роботу.  Частину пічок-буржуйок — 11 штук — вже передали на передову. Наразі планують відправити захисникам України ще 24 пічки.

Собівартість печі-буржуйки складає 1500 гривень.

Викладач, майстер виробничого навчання ВПУ №7 Микола Білик зазначив, що прилади добре обігрівають від холоду, дозволяють готувати їжу і навіть сушити взуття. Вага однієї буржуйки — 18 кг. Для її  виготовлення використовують сталь товщиною 3 мм. Сам процес виготовлення неважкий, вважає Микола Білик. Каже, що  велика перевага в тому, що студенти не тільки допомагають українській армії, але й одразу здобувають потрібні виробничі навички. До речі, виготовляють буржуйки студенти першого курсу, які зі своїми завданнями дуже добре справляються.

«Дякуєм, що не забули»: Історія однієї волонтерської поїздки з Франківщини на Харківщину

За словами директора Вищого професійного училища №7 Володимира Мельника, на матеріали для  буржуйок вдалося заробити завдяки благодійному ярмарку на підтримку ЗСУ. Учні продавали найрізноманітніші солодощі, домашню випічку, власні вироби. Завдяки небайдужості здобувачів освіти, наставників груп, працівників училища та батьків вдалося зібрати понад 68 тисяч гривень.

Учні також виготовляють будівельні скоби (клямри), які необхідні для облаштування бліндажів. В училищі планують виготовляти та передавати на передову окопні свічки.

До слова: працівники Вищого професійного училища №7 Василь Мельник та Василь Джус тримають оборону на захисті України від російських окупантів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.