Соціум

У Франківську збільшилась кількість хворих на паровірус (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кашлюк, вітряна віспа, а тепер ще й парвовірус. Медики кажуть – цьогорічний сезон вірусних захворювань із приходом літа не завершився. Ба більше – кількість інфекцій, які вражають населення, в рази зросла.

Якщо парвовірусну раніше фіксували вкрай рідко, та й то здебільшого у дітей до року, то нині вона дедалі частіше зустрічається у підлітків та дорослих. До того ж захворювання маскується під ревматологічні та гематологічні недуги, повідомили у сюжеті 402.

У Франківську збільшилась кількість хворих на паровірус (ВІДЕО)

А розпочинається паровірус із класичних симптомів – нежить, температура від 37,2 до 38 градусів, незначна загальна слабкість та сльозотеча.

Через п’ять днів з’являється перший характерний симптом – висипання на обличчі, – каже директорка КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук. – Особливо на щоках та на переніссі, червоного кольору. Цей симптом одразу наштовхує лікарів на думку про системний червоний вовчак. Тоді призначають загальний аналіз крові, в якому видно виражену анемію. Це змушує скерувати пацієнта до гематолога.

А далі висипання з’являються по всьому тілу. А разом з тим – болі у суглобах, характерний для паровірусу симптом.

Захворіти на паровірус можна лише один раз у житті, потім імунітет зберігається назавжди. У зоні ризику – вагітні жінки, бо викликає специфічне захворювання плоду, яке може призвести до летального наслідку.

А лікування від паровірусу немає, як і вакцини. Тому єдиний вихід – берегтися тих, хто має будь-які симптоми недуги.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.