Соціум

У Франківську завершилися курси з української для переселенців (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Заговорити українською за місяць. В Івано-Франківську завершилися курси з української мови для переселенців.

Розпочали їх ще у липні, сьогодні ж випускники вже отримують сертифікати та впевнено спілкуються солов’їною, йдеться у сюжеті Каналу 402,пише Репортер.

Цей випуск налічив 85 учнів. Поліпшувати свою розмовну тепер бажають і мешканці Франківська, кажуть у департаменті освіти. Тож наступну програму адаптуватимуть як для гостей, так і для місцевих.

Департамент освіти зіткнувся з тим, що не тільки внутрішньо переміщені особи, а й мешканці міста хочуть покращити свій рівень знань української мови, – говорить заступниця директора Департаменту освіти і науки Ольга Шиндрик. – Тому департаментом освіти було прийняте рішення з вересня змінити програму викладання курсів. І з вересня буде стартувати новий запис, нова програма, яка буде орієнтована не тільки на ВПО, а й на мешканців міста.

За словами міського голови, у зв’язку зі збільшенням кількості вимушених переселенців, потреба в опануванні державної мови збільшується. Тож програму продовжать і надалі.

Тішить, що курси мають велику популярність, – каже міський голова Франківська Руслан Марцінків. – Люди хочуть інтегруватись, вивчати українську мову. На жаль, не для всіх вона була мовою, якою вони спілкувались вдома. Але зараз саме внутрішньо переміщені особи стараються говорити українською мовою, вивчають її, і відвідують наші курси.

Наступну зміну планують на вересень. До слова, це вже шості курси від початку повномасштабної війни. За цей час їх пройшли понад 450 слухачів серед ВПО.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: