Соціум

У Франківську запрацював перший комунальний пункт перетримки собак (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За ініціативи міського голови Руслана Марцінківа з 3 січня в Івано-Франківську запрацював перший комунальний пункт перетримки безпритульних тварин.

Функціонує він у структурі КП «Полігон», яке вже має досвід поводження з безпритульними тваринами, пише пресслужба міського голови.

«Пункт перетримки безпритульних тварин виник згідно з розпорядженням міського голови. Він створений буквально за місяць. 27 грудня підписали договір про оренду 15 соток землі з власником ділянки. Ця земля відведена спеціально для утримання тварин, ми не порушуємо ніяких законів. Наразі купили 3 вольєри і 10 взяли в оренду. Зараз у пункті знаходиться 15 собак», – розповів директор КП «Полігон» Юрій Мороз.

Для пункту замовили ще 10 вольєрів і весною буде змога утримувати близько 50 собак, а до кінця року – 100.

Процедура потрапляння собак до пункту перетримки така: спочатку безпритульних тварин виловлюють на вулицях, стерилізують, а потім забирають у пункт перетримки. Щодня на ФБ-сторінці КП «Полігон» будуть висвітлювати фото собак, які перебувають у пункті. Кожен охочий зможе обрати собі нового домашнього улюбленця.

«Настав час, що ми вже маємо наш комунальний пункт перетримки тварин. Не відмовляємось від допомоги волонтерів, звісно, просимо мешканців допомагати, хто харчами, хто чим. А головне – закликаємо приїжджати і брати собі тварин», – завважив міський голова Руслан Марцінків.

Також Юрій Мороз зауважив, що мають співпрацю з волонтерами і від додаткової допомоги не відмовляються. Наприклад, Наталя Сербин з волонтерами надали будки.

«Навіть якщо сторонньої допомоги не буде, пункт працюватиме. Ми зарезервували кошти в бюджеті КП на утримання собак, тут постійно працюватиме дві людини, є машина, яка підвозитиме корм і тварин. У середньому утримання собаки в місяць обходиться в 700-800 грн», – додав керівник «Полігону».

Заступник директора КП Василь Попович розповів про співпрацю з власником ділянки, де знаходиться пункт перетримки.

«Пан Юрій є власником земельної ділянки, він волонтер і сам займався безпритульними тваринами. Та потім йому стало сутужно і звернувся про підтримку до нас. Зараз він один з наших працівників. Окрім цього, є також ловці тварин і щотижня приїздитиме ветеринар оглядати собак», – каже останній.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні