Гроші Соціум

У Франківську за гроші бюджету участі відреставрували двері кам‘яниці на Мазепи, 36 (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську визначили 37 проектів-переможців, з яких 5 великих. На реалізацію останніх виділили 1 млн грн. Загалом, на всі проекти виділили 2,5 млн грн.

Заявку на бюджет участі подав Вадим Маковійчук. Він за прикладом активістки Марії Козакевич вирішив відреставрувати двері у пам’ятці на Мазепи, 36 – за 48 490 грн.

“Маємо всі разом дбати і берегти: якщо отримали в спадок таку красу і велич, просто гріх цю спадщину втратити і не передати наступним поколінням. Вигляд міста – це обличчя кожного з нас, кожного франківчанина! І піклуватись про місто маємо в першу чергу самі для себе, своїх батьків і дітей, а буде добре нам – приїдуть і гості, і туристи, і інвестори!”, – каже Марія Козакевич, співзасновниця ініціативи “Франківськ, який треба берегти”.

Це вже 18 відреставровані двері у Франківську. Над реставрацією працювала фабрика меблів та дверей “ХІТА”, майстр з вітражів Валеріан Федоряк.

За останні вісім років близько 15% старовинних дверей Івано-Франківська були втрачені: їх викинули або поміняли. Тобто увесь багаж польської та австрійської доби місто потихеньку втрачало. Але Марія Козакевич наголошує: найбільше, що ми втратили – це знання, отой досвід людей, які ті двері робили. На сьогодні ще близько 200 дверей потребують реставрації.

“Всі ці старі дерев’яні і металеві двері, вікна, кахлі від пічок, дверні клямки, плитка з візерунками, черепиця на дахах, дубовий паркет, металеві решітки балконів, ліпнина на фасадах, автентичне засклення і вітражі – це не лише естетичне і ремісниче надбання, це наша історична пам’ять! – переконана Козакевич. – Тому я часто повторюю, що ми не лише реставруємо старовинні двері, ми намагаємось відреставрувати історичну пам’ять містян”.

До теми: Як у Івано-Франківську рятують старовинні двері
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.