Соціум Фото

У Франківську з урочистостями відкрили відреставровані фасади кам’яниць (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У п’ятницю, 23 серпня, відбулося урочисте відкриття відреставрованих фасадів будинків 5-7-9 на вулиці Леся Курбаса в Івано-Франківську.

Повністю відновлено фасад та старовинні двері кінця ХІХ-початку ХХ ст.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, вулиця Курбаса незабаром стане повністю пішохідною. Мовляв,  восени планують розпочати реконструкцію вулиць Курбаса та Мельничука , як це зробили з площею Міцкевича. Окрім цього, буде реставрація будинків на протилежній стороні вулиці з парними номерами.

«В першу чергу будемо відновлювати пам’ятки архітектури, – каже Руслан Марцінків. – Звісна річ, щоб провести повну реставрацію, потрібно більше коштів. Якщо лише фасад – треба приблизно 1,5 мільйона гривень. Надалі до співфінансування робіт ми плануємо залучати бізнес, котрий знаходиться в цих приміщеннях. Маєш кав‘ярню, маєш офіс – будь добрим, долучись до реставрації».

Відкриття оновлених фасадів в переддень Дня Незалежності є символічним. Адже вулиця отримала ім’я Леся Курбаса (відомого режисера та теоретика театру), тільки з початком Незалежності України, в 1991 році.

Будівля 5-7-9 є однією з найдовших в місті. Збудована в стилі неокласики та австрійського модерну, про що свідчать скульптури Атлантів, що тримають балкони, та маскарони (прикраси фасаду у формі людських облич).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.