Де сховатися під час повітряних атак? Після трагічних подій у столиці, де через зачинене укриття під час обстрілу загинули люди, в Івано-Франківську взялися перевіряти сховища.
У рейд вирушає міський голова разом із журналістами. Перша локація – укриття у міській поліклініці №5. Удень місце людне. А ось уночі, розповідають в адміністрації, сюди уже давно ніхто не навідується пересидіти тривогу.
Загалом у просторому підвальному приміщенні можуть прихистити до сотні людей. Сховище забезпечене усім необхідним і два виходи є. У разі нічної тривоги двері сюди відчиняють сторожі.
Далі у списку – “Електроавтотранс”. Тут справжнє бомбосховище: міцні стіни, вентиляція, санвузол, світло. На шляху до укриття – таблички. І двері за якими укриття …. відчинені. Це сховище, запевняють на підприємстві, не зачиняється взагалі. І сховатися у декількох кімнатах одночасно можуть 280 людей.
Читайте Обережно, шахраї: кіберполіцейські Прикарпаття застерігають від фейкових соцвиплат
А ось із укриттями у житловому фонді ситуація куди гірша.
Один із будинків у спальному мікрорайоні міста. Двері до підвалу, де люди могли б укритися, теж відчинені. От тільки умов всередині – жодних. Світла теж немає. І таких тимчасових укриттів у місті понад 100. Сховатися тут у крайній небезпеці можна. Але не надовго.
У мерії визнають – проблеми із укриттями є. Тож перед об’їздом, каже міський голова Руслан Марцінків, провів нараду за участі усіх, хто відповідає за сховища. Роботу будуть посилювати.
Освітні заклади сьогодні теж під прицілом. В укритті 24 ліцею учні та працівники упродовж року могли не лише сховатися, але й навчатися. А от у позаурочний час сховище відчинене для всіх. Чергові попереджені й жодному мешканцю мікрорайону, переконує директор закладу, не відмовили.
Утім, така ситуація далеко не у всіх закладах освіти. Тож у мерії обіцяють – до 1 вересня кількість укриттів розширять. Тим часом не припинятимуть і перевірок сховищ. До прикладу, під час інспекцій містом.
Comments are closed.