Соціум

У Франківську власники будинків із септиками з січня повинні платити за водовідведення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Мешканцям громади необхідно протягом місяця укласти з КП “Івано-Франківськводоекотехпром” договір на 2021 рік на приймання стічних вод, які вивозять асенізаційним транспортом до системи централізованого водовідведення.

Про це інформує КП «Івано-Франківськводоекотехпром», повідомляє Репортер.

Тут пояснюють ситуацію так: до мешканців приїжджає машина відкачувати стічні води із септиків чи вигрібних ям, потім вони потрапляють на очисні споруди комунального підприємства.

«За очищення цих стоків мешканці повинні оплачувати. Тобто люди сплачують за транспортування та за викачування, і ще повинні оплатити згідно з тарифами на водовідведення за те, що зливають ці стоки на очищення», – пояснюють у Водоекотехпромі.

Наразі на підприємстві думають над створенням контрольованого пункту, який фіксуватиме кількість машин та відкачані об’єми.

Проте вже зараз наголошують, якщо  мешканці не матимуть укладеного договору про водовідведення (на очищення стоків), до них не приїжджатимуть машини та не відкачуватимуть їх.

«Ми впроваджуємо це, щоб не виникали ситуації, коли хтось, викопавши собі вигрібну яму, зливає туди всю каналізацію, потім приїжджає машина усе це відкачує, а за очищення цих стоків оплачують інші мешканці громади», – зазначає прессекретар підприємства Володимир Шпег.

За договором оплата послуг проводитиметься перевізнику – за перевезення до місця зливу та КП “Івано-Франківськводоекотехпром” – за пропуск стоків системами централізованого водовідведення, а також їх очищення на станції аерації в селі Ямниця.

Відмова споживачів від укладання договору не звільняє від обов’язку сплати фактично спожитої послуги та є підставою для припинення централізованого водопостачання.

У випадку утилізації рідких побутових стоків іншим спеціалізованим підприємством чи установою, необхідно надати КП “Івано-Франківськводоекотехпром” копію укладеного договору.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні