Соціум

У Франківську влаштовують “День серця”, де можна безкоштовно перевіритись у кардіолога (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Напередодні Всесвітнього дня серця прикарпатські медики нагадують про профілактику серцево-судинних захворювань. Наголошують – в Україні від цих недуг щороку помирають понад 400 тисяч людей.

Ми бачимо сьогодні найбільшу кількість інфарктів, які зареєстровані й проліковані з початку 2023 року – 33 777 випадків. Із них 3 808 – летальні, – каже директор Івано-Франківського обласного центру профілактики та контролю хвороб МОЗ Руслан Савчук. – Зараз МОЗ працює над забезпеченням закладів охорони здоров’я критично важливим обладнанням. Бо прогнозоване збільшення хворих у декілька раз.

Те, що серцево-судинна система однією з перших реагує на стрес – давно доведений факт. Постійно підвищений тиск збільшує ризики виникнення серцевої недостатності, гострих інфарктів чи інсультів.

Але найбільше, кажуть медики, на практиці зараз стикаються із занедбаними станами. Тоді надати допомогу значно важче.

Ми зараз маємо все необхідне обладнання, як і за кордоном. Але люди не звертаються, – каже лікар-кардіолог Андрій Витриховський.

Вже цієї суботи на Вічевому майдані влаштують “День серця”. З 10:00 ранку там працюватимуть кардіолог, офтальмолог та психолог.

Більше дивіться у сюжеті телеканалу 402.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.