У четвер, 10 квітня, у просторі “ветераницивільні ПЕТРОС” відбулася розмова з військовими 102 окремої бригади територіальної оборони.
Спікерами були військовослужбовці бригади Володимир Лазаренко, Ростислав Рудзинський та Сергій Гупал. Модерував зустріч ветеран і координатор ветеранського напряму “Теплого міста” Андрій Фармуга, пише Репортер.
102 бригаду створили у 2018 році. В її складі сім бойових підрозділів. З квітня 2022 року бригада воює на Запорізькому напрямку.
Військовий Володимир Лазаренко 25 років жив у Чехії. Про початок повномасштабної війни почув по радіо. Вирішив повернутися додому, щоб стати на захист України. Каже, на фронті уся рідня – двоюрідні брати, свати. Воює, бо хоче на старості бути там, де народився.
У мене є чеські документи й до повномасштабної війни я трохи часу був у Чехії, а трохи тут. З України назавжди виїжджати ніколи не хотів й не планував. Тут народився, тут рідня. Тут і на старості хочу бути, – говорить Володимир Лазаренко. – Бо знаєте, де б ти не був, навіть коли матимеш паспорт іншої країни, ти все одно залишишся тим, ким є. Тобі не скажуть, що ти чех чи поляк, якщо ти є українцем.
Читайте: Потрібні всі: як відбувається рекрутинг у 102 бригаді ТрО
6 грудня 2024 року президент України нагородив 102 бригаду почесною відзнакою “За мужність та відвагу”.
Військовий 102 бригади Ростислав Рудзинський каже, це перша медійна війна. Тому що майже все відбувається онлайн.
Ми онлайн бачимо, хто де полетів, які росіяни звідки вийшли, на якій техніці вони поїхали, скільки часу потрібно для підльоту. Ці гаджети росіяни збивають, військові їх втрачають. Тому потрібне постійне поповнення, – розповідає Ростислав.
За його словами, через потребу в дронах та РЕБах вони зробили власне виробництво на базі бригади. Але стале виробництво потребує сталого фінансування. Тож бригада зв’язалася з благодійним фондом “Повернись живим” і запустили спільний передплатний проєкт “Бойові ворони”.
Люди, один раз підписуючись, щомісячно допомагають нам певною сумою. Тобто вони фактично підписуються на якусь частинку дрона чи РЕБа, який захищає наших бійців, – пояснює Ростислав Рудзинський.
Військовий Сергій Гупал став на захист України на початку повномасштабної війни. Зараз працює в рекрутинговому штабі бригади. Каже, коли повернувся з фронту в Івано-Франківськ, відчував, що робить недостатньо. Проте завдяки побратимам зрозумів, те, що він робить в межах свого підрозділу, завжди буде цінним.
Побратими допомогли мені зрозуміти, що я є маленьким гвинтиком, як і тисячі інших гвинтиків, які допомагають військовому механізму працювати й рухатись вперед. Бо якщо ти якісно та натхненно робиш свою справу, то результат завжди буде, – говорить Сергій Гупал.
Читайте: Брати Станіслава. Близнюки Сергій та Володимир Гупали всюди разом – і на війні (ФОТО, ВІДЕО)
Під час зустрічі спікери розповідали про свій військовий досвід, відповідали на запитання й жартували.
Модератор розмови Андрій Фармуга каже, якщо подивитися в інтернет, то виглядає, що на фронті воюють 3-4 бригади, які можуть більше про себе заявити. Але насправді є багато бойових підрозділів, які постійно роблять свою справу, але менш медійні. Тож “Тепле місто” організувало серію розмов з військовими декількох бригад.
Цінність такої події – не просто поговорити про історію бригади, а обов’язково запросити ветерана чи ветеранку з того підрозділу. Це більше нагадує формат живої книги, коли у вас є можливість поспілкуватися з людьми, які воювали, – говорить Андрій.
Нагадаємо, 28 лютого презентували новий шеврон. Над його створенням працювали майже рік.
Авторка: Мирослава Надкернична
Comments are closed.