Соціум

У Франківську відкрили прихисток для дітей — світлицю святої Мокрини

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Івано-Франківську, при монастирі сестер Василіянок, запрацював прихисток – світлиця святої Мокрини. У центрі зробили все, щоб діти із сімей, які опинилися в тяжких життєвих обставинах, почувалися комфортно та безпечно. Про це повідомляють на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Дитина
Фото: oper-info.if.ua

На даний період є питання влаштування дітей у центри до періоду, коли ми повернемо дитину в біологічну сім’ю, чи до періоду встановлення судом рішення про позбавлення чи до надання статусу дітей-сиріт. Ми впевнені, що їм тут буде добре, в любові, в теплі. І вони будуть мати такий період підготовки до своєї сім’ї, — розповідає керівниця Служби у справах дітей Ірина Рохман.

З дітьми у центрі цілодобово перебуватимуть сестри-монахині.

Світлицю Святої Мокрини вони вже називають дитячим містечком, адже тут є все необхідне для відпочинку та навчання діток.

Для соціально-реабілітаційного центру сестри відвели два поверхи. Це частина монастиря Сестер Василіянок. На цьому поверсі є спальні для дітей, ігрова кімната, навчальна кімната, окрема кухня і канцелярія. Звичайно ж, є кімната сестер, які будуть ними опікуватися, — розповідає сестра чину Святого Василія, кураторка Світлиці Святої Мокрини сестра Вероніка.

Це вже не перший центр для дітей в Івано-Франківську, створений спільно з Українською Греко-Католицькою церквою. Світлиця Святої Мокрини співпрацюватиме безпосередньо зі Службою у справах дітей та містом. Зі слів Руслана Марцінківа, під час війни через напружену ситуацію в країні, негаразди у родинах почастішали. Через різні психологічні та психічні кризи батьків страждають насамперед діти.

Сьогодні є ряд центрів: це будинок Милосердя, це наш центр на Набережній, але відкриття ще одного також є дуже важливим. Ми спільними зусиллями будемо робити усе, щоб дітки залишалися в родинах. Але, коли дітки вилучаються з сімей, вони будуть перебувати в теплі, в гаразді та в любові. Тому дякую УГКЦ, яка в черговий раз робить соціальний проект, а місто активно підтримує, — каже міський голова.

Наразі тут вже живуть двоє дошкільнят, яких тимчасово вилучили із родин. Найближчим часом у Світлиці Святої Мокрини житимуть вісім дітей, родини яких опинилися у тяжких життєвих обставинах. Сестри переконують: дитяче містечко зможе прийняти усіх дітей, яким буде необхідна допомога. У центрі немає обмежень за віком. Монахині однаково віддаватимуть своє тепло та вселятимуть віру як малюкам, так і підліткам.

Я думаю, вони тут найдуть і любов, і ласку, і підтримку, і допомогу. Це для того, щоб вони виросли справжніми, добрими та гарними людьми. Нехай Всемилостивий Господь благословляє їх. Сьогодні я направду щасливий тим, що ми в такий спосіб всі разом допомагаємо одні одним пережити ці важкі часи. Послужити нашим найменшими, тим, яким найбільше потрібна, — розповідає архієпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин.

Читайте «Звідки я взявся» і «що таке секс»: як відповідати на дитячі питання, не червоніючи

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.