Соціум

У Франківську відкрили хаб «Я – Херсон»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківськ став новою домівкою для багатьох переселенців, у яких ворог відібрав їхнє звичне життя. Аби допомогти кожному знайти себе в новому для них місці, сьогодні запрацював хаб «Я – Херсон».

Тут херсонці, які тимчасово знайшли прихисток в Івано-Франківську, можуть отримати гуманітарні набори, ліки та предмети гігієни. Також їм допоможуть з пошуком житла чи роботи. А щоб легше соціалізуватися в Івано-Франківську, охочих можуть залучати до участі в соціальних проєктах центру, йдеться на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, пише Репортер.

Дуже важливо підтримати тих людей, які вимушено перемісилися до Івано-Франківська. Хочу побажати, щоб люди могли вирішувати, де вони могли б мешкати. Зважаючи на цю страшну війну, сьогодні не всі люди можуть собі дозволити жити там, де вони хочуть. Важливо, щоб тут на базі Івано-Франківська був цей центр, який би допомагав херсонцям з різними питаннями: чи то соціальними, чи працевлаштування, питання релокованого бізнесу. Тому дуже важливо, що сьогодні Херсонська міська рада разом з депутатським корпусом та громадськими організаціями прийняли рішення відкрити цей центр. Є порозуміння і наше завдання допомогти і координувати спільноти, які хочуть сьогодні інтегруватися в життя міста Івано-Франківська», – відзначив на відкритті хабу міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Я представляю родини, які виховують дітей з інвалідністю, з аутизмом, з синдромом Дауна. Коли почалась окупація, ми наражались на багато небезпек. До мене у домівку заходили російські солдати зі зброєю. Наші діти сиділи у підвалах, бо були вибухи, і ми були вимушені евакуюватися. Зараз сім родин тут, в місті Тисмениця. Ми потребуємо допомоги, бо з нашими дітьми важко працевлаштуватися. Всі дітки з ментальною інвалідністю дуже важкі. Ми дуже раді, що відкривається цей хаб. Дуже сподіваємось, що буде вирішено питання нашого перебування, бо не всі приміщення, які пристосовані для переселенців, можна пристосувати для наших діточок», – каже Наталія Гайдай, членкиня організації «Особливий всесвіт».

Громада – це не тільки територія, а передусім люди. Вони повинні мати змогу вільно комунікувати між собою, допомагати одне одному. Франківщина прихистила близько 6000 жителів Херсонщини. Тож хаб «Я – Херсон» стане куточком єднання, де кожен зможе отримати допомогу.

Ми об’єднали зусилля для того, щоб тримаючи безпосередньо контакт з кожним переселенцем  з Херсонщини – надавати їм вичерпну допомогу. Люди приходять сюди, спілкуються з нашими волонтерами, ставлять питання, отримують одразу відповіді. Ми реєструємо їхні побажання або проблемі питання. Дуже часто приходять сюди групи переселенців, щоб поспілкуватися про враження від Івано-Франківська та згадати про життя на Херсонщині, – каже голова благодійної організації «Херсон нескорений» Володимир Клюцевський.

Хаб «Я – Херсон» знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 13 (4 поверх, каб. 9, поруч зі ЦНАПом). Та на цьому Івано-Франківськ не зупиняється. Місто планує створити спеціальний координаційний центр для вимушених переселенців з усіх міст.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.