Соціум

У Франківську відкрили Центр муковісцидозу- рідкісної генетичної хвороби (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську відкрили Центр муковісцидозу. Це рідкісне генетичне захворювання, яке вражає дихальну і травну системи. Дуже важливо вчасно виявити хворобу, кажуть лікарі, та надавати якісне лікування. Центр функціонуватиме на базі обласної дитячої лікарні, йдеться у сюжеті Канал 402, пише Репортер.

Центр муковісцидозу, Франківську

Підготовка до відкриття тривала довго, каже завідувачка пульмонологічного відділення, але попри усі перепони це вдалося. Адже це – життєва необхідність для пацієнтів.

У світі ті діти, які мають муковісцидоз вони у світі доживають до 65-70 років, наші діти в недалекому минулому не досягали й 18 років і помирали, – говорить завідувачка пульмонологічного відділення ОДКЛ Моніка Макян. – Тепер в останні роки, коли ми більше працюємо з цими пацієнтами, навчилися вести тих дітей. Вони доживають і мало того, дорослі пульмонологи трішки в шоці, що вони тепер мають лікувати дорослих пацієнтів з муковісцидозом.

Відділення має комфортабельні кімнати для спільного проживання дітей з батьками, ванну кімнату, кабінети медичного огляду та проведення кінезотерапії. Центр обладнаний сучасною апаратурою: спірограф, бодіаналізатор, а також унікальний апарат SIMEOX, який існує лише два роки в Європі і вперше зареєстрований в Україні.

Сума гранту складала 300 тисяч євро. Проєкт профінансований Європейським Союзом і реалізований у межах програми транскордонного співробітництва Угорщини-Словаччини-Румунії-України.

Дуже символічним є те, що центр відкрили саме в Міжнародний день рідкісних захворювань.

До кінця серпня центр поповниться новим обладнанням, також в травні планується велика конференція з муковісцидозу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.