У понеділок, 5 вересня, в Івано-Франківському міському суді львівський волонтер Олег Яницький не зміг відстояти своє право допомагати армійцям. Він вимагав зобов’язати слідчих повернути йому волонтерську допомогу, яку вилучили при обшуку 31 серпня. Суддя Леся Кіндратишин вислухала аргументи сторін і не підтримала волонтера. Тож турнікети, кровоспинні, підсумки та інші потрібні речі найближчим часом не поїдуть на фронт, де їх давно чекають, пише Репортер.
Як повідомило в суді слідство, групу франківців звинувачують у продажі автомобілів, які мали бути передані безкоштовно. Слідчі вважають, що автівки продавали, а не передавали на фронт. У ході досудового розслідування франківські слідчі провели обшук у львівського волонтера Олега Яницького. На їхню думку, Яницький співпрацював із затриманими. У суді слідчі просили арешт на вилучені речі.
Адвокатка Олега Яницького Ірина Данилюк у суді висунула сумнів у тому, що обшук мав законні підстави та що майно у волонтерів вилучили законно.
Гроші, документи не вилучили. Вилучили турнікети, спорядження, яке належить данській компанії. І кілька старих телефонів, а також флешки, які досі не обстежені, – каже Ірина Данилюк. – У нас є підтвердження від бойового командира, що вилучені речі мали їхати в їхню бригаду. Ці речі вже п’ять днів рятували б наших бійців на фронті, якби їх не вилучили!
За словами Олега Яницького, він дійсно знайомий з Богданом Лущаком (засновником БО “Міжнародний благодійний фонд “Медична фундація”, якого слідство звинувачує у продажі автівок – ред.).
Лущак кілька разів привозив допомогу – адресні посилки з Чехії – у Львів, – каже Яницький. – Люди мене знають як порядного волонтера з 2014 року. Тож, коли мені приходить адресна посилка, я її одразу передаю на фронт. Ніякі транспортні засоби я нікуди не передавав, мій профіль допомоги – тактична медицина.
Але в результаті Івано-Франківський міський суд вирішив не знімати арешт з речей, які належали волонтеру. Це стосується аптечок, пов‘язок, бинтів, рацій та іншого. Виняток зробили лише для токена з електронним цифровим підписом. Він належить львівській компанії Sika Footwear.
У час війни, коли ці речі можуть врятувати життя воїнам, є рішення суду про арешт. Незважаючи на те, що всі ці речі не мають жодного стосунку до справи, – прокоментував рішення суду Олег Яницький. – Я не можу робити висновків, але відчуття цієї несправедливості підказує мені, що це системна річ, яка відбувається по всій країні. Найбільше мене турбує не моя репутація, а те, що країна опиниться під загрозою, якщо волонтери перестануть допомагати.
Тепер волонтер буде подавати апеляцію.
Нагадаємо, в середу, 31 серпня, поліція приїхала з обшуками на львівське підприємство Sika Footwear. Окрім виробництва взуття, на фірмі облаштували волонтерський центр для допомоги військовим.
Його роботу координує директор компанії Олег Яницький.
За його словами, бійці спецпідрозділу КОРД, слідчі та інші представники правоохоронних органів приїхали з Івано-Франківська на підприємство близько дев’ятої ранку. Вони показали рішення суду й зазначили, що обшук пов’язаний не з роботою компанії, а саме з волонтерською діяльністю.
Я займаюся волонтерством, зокрема тактичною медициною. Отримую з Канади турнікети, оклюзійні пов’язки, кровоспинні. Люди мені довіряють, присилають з-за кордону. Ми передаємо допомогу волонтерам у Кривому Розі, Кременчуку, Миколаєві, а вони під запити віддають це все на передову. Про все ми звітуємо, – розповів Олег Яницький виданню Zaxid.net.
В результаті обшуку поліцейські вилучили частину волонтерської допомоги. Зокрема – турнікети, кровоспинні, підсумки, рації. Як каже Яницький, крім того, забрали його робочий комп’ютер і телефон.
Справа стосується не мене, а волонтера з Івано-Франківська, але мене пробують до неї прив’язати, – уточнив тоді Олег Яницький.
Читайте: Туди допомога, а звідти – люди. Як франківець Тарас Стрілецький рятує від війни (ФОТО)
Олег Яницький – відомий у Львові підприємець, волонтер, співорганізатор вручення відзнаки «Народний герой України». Від початку війни активно допомагає армії. Також він є співзасновником відзнаки для військових – «Акінак переможця». Один із мечів-акінаків волонтери передали головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному як відзнаку для всіх армійців. З кінця лютого, за словами Олега Яницького, їхній волонтерський центр здійснив на фронт 586 відправок…
Останнім часом проти відомих волонтерів порушують схожі кримінальні справи, начебто за продаж допомоги, яка призначалась ЗСУ, пише Zaxid.net. Причому до переліку підозрюваних потрапляють люди з бездоганною репутацією. До прикладу, львівського художника, засновника «Музею ідей» Олеся Дзиндру звинуватили у продажі для ЗСУ чотирьох автомобілів на загальну суму 20700 євро.
Художника активно підтримали небайдужі львів’яни. 30 серпня Олеся Дзиндру та ще одного волонтера Юрія Музичука Галицький райсуд Львова відпустив під особисте зобов’язання терміном на один місяць. Громадськість сподівається, що потім справу просто закриють.
Авторка: Ольга Романська
«Маскувальні феї» з Франківська наплітають щомісяця 300 квадратів сіток для військових (ФОТО)
Comments are closed.