Соціум Статті

У Франківську стартує онлайн-реєстрація в школи та садки. Розповідаємо нюанси

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З 1 квітня розпочнеться онлайн-реєстрація до перших класів франківських ліцеїв та у дитячі садочки. Вона триватиме два місяці та закінчиться 31 травня.

Репортер розпитав очільника департаменту освіти та науки Ігоря Максимчука про те, як проходитиме реєстрація. Усі нюанси зарахування для місцевих та тих, хто покинув свої домівки, – нижче.

У школи реєстрація відбуватиметься на сайті school.bloqly.com, а в садочки – на sadok.bloqly.com.

Аби потрапити до черги, батькам потрібно мати доступ до інтернету та власну електронну пошту. Для реєстрації треба ввести e-mail адресу та придумати пароль з восьми латинських літер, що міститиме малі й великі букви й хоча б один символ. Після того як вигадаєте вдалий пароль і впишете його двічі, треба поставити галочку, що ви не робот, і ще одну – згоду на обробку персональних даних. Тепер можна тиснути «Зареєструватися».

Далі на електронну пошту прийде лист з лінком для завершення реєстрації. Треба перейти за посиланням у листі – це підтвердить реєстрацію. Тепер можна користуватися системою.

У персональному кабінеті батьки спершу заповнюють базову інформацію про себе: регіон, прізвище, ім’я та по батькові, мобільний номер. Потім потрібно натиснути кнопку «Додати дитину» і заповнити її дані. Радимо завчасно підготувати скан свідоцтва про народження розміром до 1 МБ. Його потрібно буде завантажити при реєстрації дитини.

Лише потім можна обрати навчальний заклад, в який хочете віддати дитину. У списку буде інформація, скільки заяв уже подано та скільки прийнято. Навпроти кожного – кнопка «Подати заявку».

Зареєструвати дитину можна у декілька шкіл. Однак, першочергове зарахування відбувається у заклад за місцем реєстрації, яке належить до території обслуговування школи, в інші – виключно на вільні місця.

При реєстрації у садочок батьки також можуть обрати декілька закладів. Після того, як батьки занесуть документи в один з обраних садків, адміністратор прийме заяву в системі, тож інші заяви анулюються автоматично.

Дії адміністратора зможуть відстежувати усі учасники системи, зокрема батьки та департамент освіти.

Пане Ігорю, чи потрібно перереєстровувати дітей, народжених у 2020 та 2021 роках, якщо батьки вже зареєстрували їх до садків через ЦНАП і отримали реєстраційну картку?

Ні. Дані тих дітей, що були зареєстровані раніше, вже перенесені в кожен заклад освіти на нову платформу реєстрації. Коли адміністратори переносили ці дані на програму Bloqly, вони з батьками зв‘язувалися. Цим батькам впродовж двох місяців треба буде лише подати паперові документи до 31 травня.

Ми зараз відкриваємо нові групи в декількох садках – там будемо проводити онлайн-реєстрацію. І, звичайно, з 1 вересня впродовж навчального року до 1 березня триватиме реєстрація на вільні місця в дитсадках.

Який термін подачі оригіналів документів до навчального закладу, зокрема і для батьків, які виїхали з дітьми за кордон, але планують повернутися?

Раніше на це давали до десяти днів. Рішенням виконавчого комітету ми продовжили цей період, зважаючи на воєнний стан. Батьки мають два місяці – до 31 травня. Якщо ситуація не нормалізується, будемо приймати додаткові рішення.

Чи передбачений окремий механізм для людей, які вимушено переїхали до Франківська через бойові дії?

Вони так само можуть реєструватися онлайн. Ці люди мають статус ВПО, а він передбачає пільгові місця в наших закладах дошкільної освіти. У нас є вільні місця і якщо садки відновлять свою роботу, вони можуть бути зараховані на ці місця – треба звертатися до нашого департаменту чи реєстраторів садків.

Зі школами ситуація подібна. Реєстрація триватиме теж з 1 квітня до 31 травня. Документи треба буде подати не пізніше 31 травня – це перша хвиля зарахування до шкіл. Далі з 15 червня до 31 серпня буде друга хвиля зарахування – на вільні місця. Так само ВПО можуть обирати будь-яку школу і реєструвати своїх дітей онлайн.

Наразі у нас вже понад 2000 таких учнів зареєстровані на онлайн-платформі й приступили до дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти нашої територіальної громади. Тобто ці діти вже останні три тижні реєструються і навчаються  з 1 по 11 класи.

Якщо буде відновлено очне навчання в ліцеях, вони зможуть відвідувати уроки фізично?

Так. Вони зареєстровані у кожній школі та в кожному класі. У нас зараз є випадки, коли дитина фізично є в Яремчі, Луганську чи Сєвєродонецьку, а зареєстрована на онлайн навчання в заклади освіти нашої громади. І коли відновиться очне навчання, усі діти, які мають бажання і можливість відвідувати заклади загальної середньої освіти, будуть однозначно їх відвідувати. Якщо дошкільна освіта у нас не є  обов‘язковою, то загальна середня освіта – обов‘язкова. Тут проблем ніяких не буде точно. 2000 дітей – це багато, найбільша школа Франківська має 1820 дітей. Але ми працюємо і готові приймати усіх.

Якщо у дитини через війну немає всіх документів, куди потрібно звертатися?

Відповідно до нашого наказу і роз‘яснень МОН у дітей може бути мінімальна кількість документів, головне – аби було бажання вчитися. Дитину можна зареєструвати онлайн або прийти в заклад освіти і її там зареєструють без проблем. Ми розуміємо, що ситуація така, коли документів може не бути – це не може стати підставою, щоби діти не вчилися. Потрібна лише відповідна заява від батьків, що вони хочуть навчати дитину у цьому закладі освіти.

Авторка: Ольга Суровська
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.