За два місяці 59 людей у Франківську пройшли курси української мови. Заняття проводилися як онлайн, так і в очному форматі: 29 осіб обрали віддалений варіант, а 30 – очний. Після завершення курсів міський голова Руслан Марцінків вручив сертифікати учасникам, пише Репортер.
Консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Антоняк каже, під час курсів зосереджувалися на комунікації українською мовою, створюючи умови для практики через діалоги та неформальні зустрічі.
Ми акцентували на тому, що вони мають вміти спілкуватися, комунікувати, не боятися спілкуватися українською. Ми намагалися якомога більше будувати діалоги, спілкуватися між собою, працювати в форматі розмовного клубу, щоб вони могли більше практикуватися. Ті, хто займався очно, могли відвідувати різноманітні екскурсії містом і за межами. Тобто комунікувати не тільки на заняттях, але і в такому неформальному режимі, – каже Ірина Антоняк.
Курси додають впевненості і виказують повагу
Переселенка Неллі Коваль з Луганщини підкреслила, що курси допомогли їй почуватися впевненіше у новому середовищі, а Марина Буган з Харкова вважає, що використання української мови є знаком поваги до захисників країни.
Інші учасники курсів також подякували за можливість покращити свої мовні навички і зануритися в українську культуру.
На завершення, Руслан Марцінків наголосив на важливості вивчення української мови в умовах війни, підкреслюючи її роль як засобу єдності та ідентичності.
Важливість української мови я пізнав 26 березня 2022 року, коли попав під обстріл під Черніговом. Є таке село Анисів. Коли ми попали під обстріл ворога між позиціями, наші хлопці пробували забрати нас до себе до села. І знаєте, в той час якщо б ми гарно не кричали українською мовою “Хлопці, ми свої, ми з Івано-Франківська”, то, можливо, нас би вже й не було. Тому для мене це такий факт того, що мова сьогодні це є теж зброя, мова нас єднає і мова розрізняє, хто є ми, – каже Руслан Марцінків.
З грудня стартує новий набір на курси. Марцінків запрошує всіх охочих долучитися до навчання.
Comments are closed.