Соціум

У Франківську провели громадські обговорення плану розвитку громади

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 22 лютого, на території палацу Потоцьких в Івано-Франківську пройшла стратегічна сесія розроблення плану просторового розвитку території громади.

Громадські обговорення – перший етап розробки такого документа, пише Репортер.

плану

Як розповів заступник директора департаменту містобудування та архітектури Артур Прокіпчук, після обговорень документ буде опрацьовуватися. Далі його оприлюднять і всі зможуть коментувати й обговорювати. Нові зауваження теж ввійдуть до майбутнього документа.

У процесі роботи можуть влаштувати додаткові громадські обговорення.

Обговорення складалося з трьох блоків:

  • Мережа транспортних, пішохідних та велозвʼязків;
  • Містоутворюючі фактори, розвиток науки та інновацій на базі ВНЗ, індустріальні парки та інше;
  • Розвиток мініагломерацій на базі сіл громади, їхні рекреаційні території, розвиток комфортного проживання у садибній забудові.

Зокрема, йшлося про необхідність нової об’їзної, транспортної логістики, а також – створення індустріальних парків. Для їхньої побудови у громаді розглядають кілька земельних ділянок.

Тисменичани – це в’їзд у нашу громаду. Є ділянка у Братківцях, а ще не забуваймо про Хриплинську промзону», – каже Артур Прокіпчук.

Загалом на сесію зібралося кілька десятків франківців.

плану

Для того, щоб потім шуміти, треба спочатку щось запропонувати, – каже учасник обговорень, підприємець і волонтер Роман Островський. – Моє бачення: транспорт має бути тільки муніципальний, зелені зони, парки, робочі місця – це все треба. Головне, стратегію треба малювати не під себе, як робить кожна влада за своєї каденції. Її треба будувати на багато років уперед».

План розвитку території громади розробляють уперше. Планувати майбутнє використання своєї території громадам дозволив закон, який прийняли у 2021 році.

Розробити такий документ непросто, за словами представників департаменту. Адже Івано-Франківська громада складається аж з 19 населених пунктів.

Паралельно з цим розроблятимуть і містобудівну документацію сільських громад. Поки що генеральні плани сіл мають Братківці, Березівка, Радча. На стадії завершення перебуває генплан Тисменичан.

Читайте: На Коломийщині відкрили прихисток для постраждалих від домашнього насильства

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.