Соціум

У Франківську почали лікувати дерева-довгожителі (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У центральному парку імені Тараса Шевченка в Івано-Франківську почали лікувати 304-річний дуб. У планах — ще два 300-річні дуби.

Про це Суспільному повідомила директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслана Василюк, пише Репортер.

Загалом працівники науково-дослідного інституту гірського лісівництва обстежили 25 дерев-довгожителів кожного виду.

«До прикладу, найстаршій катальпі, яка росте у парку, — 172 роки, акації — 135 років. Найстаршому дубу — 304 роки. Частина з цих 25 дерев не потребує лікування. Якщо акація біла зовні в доброму стані, то всередині її стан не є повністю задовільний. Але ж пам’ятаємо, що кожне дерево має свою вікову межу, і втручатися ми не можемо, бо це є внутрішні процеси, які відбуваються під корою», — каже Руслана Василюк.

Працівники КП «Центр розвитку міста та рекреації» регулярно проводять профілактичні огляди.

«Цьому ж дубу, оскільки йому 304 роки, потрібен був особливий догляд. Ми зачистили кору, під якою оселилися шкідники, та протрухлявілу деревину, обробили фунгіцидом. Далі проведемо консервацію лак-бальзамом, який ще називають “штучною корою”. Цей препарат сприяє заживленню глибоких ран, прискорює регенераційні процеси та захищає оброблені ділянки дерева від пересихання та попадання води», — розповідає Василюк.

За її словами, лікуванню підлягає багато дерев у парку. Їх постійно обробляють від прикореневої гнилі, стовбурових пошкоджень, тріщин від морозу тощо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.