Соціум

У Франківську на “Бюджеті участі” перемогли 39 проєктів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього року у міській програмі «Бюджет участі». визначили 39 проєктів-переможців. І вже зовсім скоро ці проєкти реалізують за кошти громади.

«Бюджет участі» 2024 року особливий, каже координаторка програми Христина Гнатів. За її словами, на запит громади, категорій цьогоріч стало більше – розділили освітні категорії та відокремили благоустрій та ремонт малих вулиць, йдеться на сайті міського голови.

Крім того, у нас була категорія інші, куди можна було подавати будь-які ініціативи, які є доступними в громаді. Більшість проектів в цій категорії це були – дрони. Мабуть, тому, що зараз йде війна і це дуже актуально. Більшість переможців були з категорії дрони. Але міським головою була висунута гарна ініціатива – він вирішив, що всі категорії, які були подані на потреби ЗСУ – будуть підтримані в рамках «Бюджету участі». Тож власне всі вони стали переможцями і будуть реалізовані. Цього року у нас було 39 переможців в різних категоріях, – розповідає Христина Гнатів.

Для воїнів і для дітей

Депутат Івано-Франківської міської ради Стефан Магас розповідає, від початку реалізації програми у громаді спільно з депутаткою Оксаною Іванюк та ОСББ «Китайська стіна» неодноразово подавали проєкти для покращення благоустрою. Однак, зважаючи на ситуацію в країні, вирішили подати проєкт на закупівлю безпілотних літальних апаратів для Збройних сил України.

У нас був лист від частини, від бригади, і ми подали проєкт, – каже Стефан Магас. – Чесно кажучи ми вже не хотіли брати участь у ремонтах, бо час важкий і треба всі сили сконцентрувати на допомогу ЗСУ. Тому цього року цей проєкт був таким особливим, ми працювали з великим натхненням і ми його виграли. Набрали найбільше голосів. Взагалі в категорії «Інші» проєктів по дронах було 5 і ще один по РЕБах. Хочу подякувати всім, хто підтримав наш проєкт. І загалом ми всі дружно почали підтримувати одне одного. В результаті міський голова прийняв рішення, що ті проєкт по дронах, які не пройшли по голосах, все одно будуть профінансовані. Це мудре рішення. Розуміємо, що пріоритет є один – допомога нашим ЗСУ.

Відновлюватися та лікуватися за допомогою рослин – такий проєкт до конкурсу подали від міської дитячої екологічної станції. «Гарденотерапія» – це новий напрямок реабілітації для діток ВПО та військовослужбовців. Однак, запевняє, директорка закладу Галина Глушко, рослини можуть сприяти психологічному розвантаженню.

У нас будуть створені високі грядки і багато різноманітних локацій для людей з особливими освітніми потребами і навіть для наших хлопців захисників, які зможуть проходити у нас реабілітацію. Ми маємо вже початок співпраці з Домом воїна, – розповідає Галина Глушко. – Сподіваємось, що дітки будуть прибігати до нас якомога частіше, бо все, що робиться у нашому закладі – це для сприятливого клімату в громаді, діток, які приїжджають з окупованих територій і власне наших діточок.

Благоустрій і школи

У категорії “Благоустрій” перемогу отримав проєкт від багатоквартирного будинку по вулиці Івана Павла ІІ, 27. Там, за кошт громади відремонтують дитячий майданчик.

На території є дитячий майданчик, який у поганому стані. Стан хідника, де лавочки, де майданчик, де ми мешканцями збираємося з дітьми, на збори ОСББ був поганим, – розповідає мешканець будинку Ігор Вдовиченко. – Торік ми подалися, коли вже у нас було створене ОСББ, зібрали до 200 голосів, це була непереможна кількість. А цього року провели повноцінну агітаційну кампанію, роздавали листівки мешканцям. Я від себе вдячний всім, хто нас підтримав, до кого я чіплявся на «стометрівці», щоб підтримали нас. Без перебільшення ці голоси стали вирішальними.

Відтак «Бюджет участі» 2024 допоможе зробити затишнішим Ліцей №23. Освітній заклад подав проєкт на заміну старих вікон. І отримав чимало голосів для його реалізації.

Продуктивний та корисний для громади, таким цьогорічний конкурс «Бюджет участі» назвав міський голова Руслан Марцінків.

Це можливість розподіляти кошти справедливо, голосуючи, активізуючи громаду, – каже Руслан Марцінків. – Таким чином громада визначає, що робити: який тротуар, яку дорогу, на що спрямувати кошти, зокрема на закупівлю дронів чи РЕБів. Тобто визначає пріоритети фінансування в тій чи іншій галузі. Найбільше беруть участь освітні заклади – дитячі садочки, школи і позашкілля. Також ми прийняли рішення, що ми профінансуємо всі проєкти на закупівлю дронів і РЕБів, незалежно від того, скільки вони набрали голосів. Бо сьогодні пріоритетом є наші захисники.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.