У Франківську презентували книжку, створену на основі спогадів літніх людей, які через війну втратили рідні домівки. Героями стали мешканці прихистку у Войнилові. Презентували історію людей благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ» разом з народним артистом України Олексієм Гнатковським
Про це йдеться у сюжеті 402 каналу.
Катерина Паніна вже рік мешкає на Франківщині. Її евакуювали з села Калинове, що на Донеччині. Жінці 73 роки.
Село розбите, у двох доньок теж квартири розбиті. Одна дочка в Італії, в неї дівчинка інвалід. Інша дочка в Києві в гуртожитку живе. Мені немає куди діватися, вони не можуть мене забрати. У прихистку умови дуже добрі. Я думала, що попала в рай після того, що я пережила. У кімнаті нас четверо в кімнаті: є душ та туалет у кімнаті, розповідає пані Катерина.
Актор Олексій Гнатковський вже багато років підтримує благодійні ініціативи, бере участь у соціальних та культурних проєктах. Чоловік розповідає, що цього разу теж не міг залишитися осторонь.
Для мене це дуже важлива ініціатива, як для громадянина просто України, як для митця і художника, як для тиловика. Якщо ми залишилися тут в тилу, то вся країна має бути залучена в процесі оборони своєї країни. І це може бути в різних форматах. Або ти на фронті зі зброєю руках, а якщо ти залишився тут в тилу, то ти маєш робити все, щоб бути достойним цього, – каже Олексій Гнатковський.
У прихистку села Войнилів живуть десятки людей, які вимушено переїхали сюди з: Харківської, Донецької та Херсонської областей. Тут їм надають житло, харчування, медичну допомогу та психологічну підтримку.
Читайте також: «Ясні очі». З волонтерів-партизан до бойового підрозділу
Директор благодійної організації “Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ» УГКЦ” отець Володимир Чорній каже, що для утримання прихистку потрібні значні ресурси. А вже з червня цього року помешкання залишається без фінансування. Усіх небайдужих закликають підтримати їх гривнею.
Я сам особисто привозив тих людей. І я бачив, в яких умовах вони жили, в яких умовах вони виїжджали. Зараз, на даний час, ми стараємося зробити їм хороші умови, але це потребує забезпечення, – каже отець Володимир Чорній.
Ознайомитися з історіями мешканців та долучитися до збору можна за цим посиланням.
Читайте також: Майстерні та воркшопи. Як у центрі розробок «Поле» у Франківську втілюють ідеї у життя (ВІДЕО)
Comments are closed.