Соціум

У Франківську демонтують будинок, з якого виселили церкву Московського патріархату

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговому засіданні сесії підтримали рішення «Про знищення шляхом демонтажу (розбору) об’єктів комунальної власності», повідомляє Курс.

Йдеться про будинок на Чорновола, з якого днями держвиконавці виселили церкву, пише Репортер.

будинок на Чорновола новини Івано-Франківська

 «Мова йде про ту будівлю, яку ми відсудили у церкви Московського патріархату», – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Він зазначив, що на цій ділянці у планах будівництво дитячого садка на 5 груп.

«Там буде дитячий садок. Однозначно. Садок будемо будувати методом народної будови…», – сказав мер.

Голова фракції «Свобода» у міській раді Роман Онуфріїв запропонував розглянути як альтернативу будівництво на цій ділянці початкової школи.

Державні виконавці – люди тижня у «Репортері» (ФОТО)

Нагадаємо, 7 лютого судові виконавці виселили представників Православної церкви (Московського патріархату) з будівлі колишнього дитсадка на вулиці Чорновола у Франківську.

Виселення відбулося на підставі рішення Верховного Суду.

Суперечка між мерією та Івано-Франківською єпархією УПЦ МП триває давно. Ще 11 років тому місцева єпархія УПЦ (МП) отримала земельну ділянку на Довженка для будівництва храму з умовою, що після завершення будівництва церква поверне громаді приміщення дитячого садка на Чорновола, перетвореного тимчасово на храм.

Однак церковники угоди не дотрималися. Тоді міська рада звернулася до суду. Руслан Марцінків неодноразово закликав російську церкву добровільно звільнити приміщення дитячого садка, але єпархія категорично відмовлялася і продовжувала судову тяганину.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні