Соціум

У Франківську безкоштовно виявлятимуть вади слуху у немовлят

Google+PinterestLinkedInTumblr
Кафедра Івано-Франківського медичного університету отримала автоматичний портативний аудіометр для обстеження слуху дітей різного віку, в тому числі новонароджених.

Передали медикам прилад сьогодні, 9 вересня. Закупили аудіометр Благодійна організація «Благодійний фонд «КОЛО»» та ініціативна група «ЛП-69» у рамках проєкту «Почути світ», пише Репортер з посиланням на Курс.

Завідувач кафедри оториноларингології ІФНМУ Василь Попович розповів, що за статистикою серед 1000 дітей п’ятеро мають вади слуху. Донедавна цю проблему не вирішували вчасно. Глухоту виявляли, коли діти вже досягли трьох або чотирьох років. Це запізно для ефективного лікування.

«Коли вади слуху виявляють ще до того, як дитина починає вимовляти якісь перші звуки, то її реабілітація буде 100%. Тобто йдеться про період до одного року з дня народження. Цей апарат, який ми сьогодні отримали, дозволяє вчасно виявити проблему і почати реабілітацію. Якщо ж глухоту у дитини виявляють після трьох років, то вона може освоїти 30-40 слів. Така реабілітація є умовною. Тож дитині доводиться вчити жестову мову», – зазначив Василь Попович.

Читайте також: Людина тижня за версією «Репортера» Руслан Мостовий

З пропозицією надати прилад саме Івано-Франківську виступив член ініціативної групи «ЛП-69» Андрій Вислобіцький, а решту учасників його підтримали.

Аудіометр передали медичному університету за умови, що діагностику для дітей проводитимуть безкоштовно.

«Ми вдячні підприємцям, які відгукнулись на таку потребу нашого міста і виявили ініціативу передати апарат на кафедру оториноларингології. Він не буде стояти без діла, а працюватиме у пологовому будинку, де є діти», – зазначив ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко.

Вартість приладу – 223 630 грн.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.