Соціум Фото

У франківському медуніверситеті роблять мазі на передову

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Студенти-медики відправляють на фронт ліки, які виготовляють на базі навчально-практичного центру «Фармація».

За словами пані декана фармацевтичного факультету університету Ірини Федяк, сьогодні для фронту дуже потрібні засоби для лікування підвищеної пітливості та попрілостей, які загоюють рани та протигрибкові мазі без консервантів, пише Репортер з посиланням на пресслужбу унверситету.

мазі новини Івано-Франківська

Допомогти в цьому можуть ті, хто вміє виготовити такий продукт і має відповідний дозвіл.

Ми дещо втратили навички з виготовлення ліків, але зараз надолужуємо, адже потреба аптечного виготовлення сьогодні зростає, – каже Ірина Федяк. – Аптечна галузь допомагає нашій армії. З початку війни я також долучалася до збору ліків для наших військових, а коли зрозуміла, що ми маємо змогу на базі університету започаткувати таке виготовлення, то вирішила організувати команду фахівців.

Процес створення ліків відбувається на базі навчально-практичного центру «Фармація». До справи долучилися працівники центру.

За технологію виготовлення відповідає доцентка кафедри хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти Любов Грицик, яка має і практичний аптечний досвід. Також до команди долучилися працівники центру Дарина Филипчук і Людмила Стецько. Викладач тієї ж кафедри Любомир Гаврищук взявся за виготовлення етикеток, а ще до гурту доєдналася працівниця кафедри в декретній відпустці, мама п’яти дітей і фармацевт-практик за фахом Наталія Гузьо.

Читайте Богдан Питель: «Ми робили все, аби люди розуміли, що ЦНАП про них турбується»

У Франківську є всі необхідні активні фармацевтичні інгредієнти, тож ми закуповуємо необхідні речовини і вже за тиждень маємо партію з кількасот  протигрибкових ліків та крему для швидкого загоювання ран, – розповідає Ірина Федяк. – Відтак передаємо виготовлені ліки волонтерам, а ті доправляють військовим разом з їжею, амуніцією та іншими необхідними засобами.

Найближчим часом викладачі фармфакультету планують долучити до цієї справи студентів та інтернів, а цими днями на фронт відправлять вже другу партію виготовлених власноруч ліків.

Собівартість однієї позиції пасти Теймурова становить 8,34  грн, а протигрибкової – 14, 25 грн. Охочих долучитися фінансово й таким чином розширити виробництво просять надсилати внески на спеціальний рахунок:

ПриватБанк

код 305299

UA233052990000026202695921362

Рахунок отримувача:

26202695921362

РНОКПП отримувача: 2836109664

Призначення платежу: поповнення рахунку ФЕДЯК ІРИНА ОРЕСТІВНА

Херсон на межі відчаю. Місцеві активістки про життя в окупованому місті

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні