В Івано-Франківській області запровадили карантинний режим у зв’язку із виявленням західного кукурудзяного жука.
Проблема західного кукурудзяного жука актуальна для українських полів, адже в окремих регіонах він став уже масовим шкідником, нагадують в головному управлінні Держпродспоживслужби області.
При здійсненні фітосанітарного моніторингу сільськогосподарських угідь державні фітосанітарні інспектори ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області виявили обмежено поширеного в Україні карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука.
Шкідника знайшли на території Івано-Франківського району в селі Уїзд на площі 13 га та на території Коломийського району в селі Велика Кам’янка на площі 21 га. Результати підтвердила лабораторія. На територіях цих господарств запровадили карантин.
А також у Держпродспоживслужбі визначили заходи з локалізації та ліквідації вогнищ західного кукурудзяного жука на території господарства на 2024-2029 роки.
Довідка
Дорослі комахи цього шкідника пошкоджують волоть, що істотно знижує кількість пилку, стовпчики жіночих суцвіть, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, в результаті цього падає врожайність. На листових пластинах жуки вигризають смужки, після чого листя біліють. У період наливу (молочного дозрівання зерна) – жуки перегризають оболонку, оголених на верхівці качанів, зерен і повністю з’їдають їх вміст. Недобір урожаю коливається від 35 до 100%, знижується якість продукції, погіршуються посівні властивості.
Особливо небезпечні личинки, які живляться коренями кукурудзи. Личинки перших віків спочатку об’їдають кореневі волоски, потім тонкі корінці, а згодом великі та стрижневі, при цьому заносячи збудників кореневих гнилей. В результаті пошкоджені рослини жовтіють, відстають у рості, в’януть, а молоді нерідко зовсім гинуть.
Comments are closed.