Соціум

У центрі Франківська виявили фрагменти Тисменицької брами – комунальники налаштовані все залити бетоном (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Про знахідку на вулиці Лесі Українки, поряд з медуніверситетом, у мережі повідомив архітектор- реставратор Ігор Панчишин. Каже, це – фрагменти фортифікаційних конструкцій. Втім, комунальники налаштовані вже завершити ремонт вулиці.

Очільник міського комунального департаменту Михайло Смушак повідомив “Репортеру”, що залишати вже немає куди – все залиють бетоном.

До теми: Мертвими бастіонами. Куди поділися фортечні укріплення Станиславова ІІ

“Археологічні дослідження там велися ще з вересня, все було розрито, – говорить Михайло Смушак. –  Тепер йде завершальний етап, то куди його ще залишати – будемо все заливати бетоном”.

Архітектор, начальник міського відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак наразі не коментує ситуацію. Каже, вже чув про знахідку і мусить піти на місце – подивитися.  За його словами, теоретично, він мусить скласти припис, аби роботи призупинили.

До теми: Мертвими бастіонами. Куди поділися фортечні укріплення Станиславова

“Треба фіксувати факт, робити дослідження. Будемо ще дивиьтся і з’яслвувати”, – каже Ідак.

Ігор Панчишин нагадує, що центральна частина міста є історико-архітектурною заповідною територією:

“Ось ще одне підтвердження необхідності співпраці з археологами. Під час виконання земельних робіт знов виявлено фрагменти фортифікаційних конструкцій . На цей раз це фрагменти так званої Тисменицької брами поряд з медакадемією і катедрою… Прикро, що ніхто не зважає на закон “Про охорону археологічної спадщини”.

За статтею 19 закону про охорону культурної спадщини, юридичні і фізичні особи, у користуванні або володінні яких
перебувають археологічні об’єкти або предмети, зобов’язані  дотримуватися всіх вимог законодавства щодо охорони і
використання археологічних об’єктів або предметів, виконувати всі необхідні роботи виробничого характеру згідно з дозволом (памяткоохронних служб); негайно інформувати про нововиявлені об’єкти або предмети в межах території, яку вони використовують для своєї діяльності.

А за знищення, руйнування або пошкодження пам’яток – об’єктів культурної спадщини – за статтею 298, караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.