Соціум

У центрі Франківська пам’ятку архітектури реставрують під готель

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську почалися реставраційні роботи на пам’ятці архітектури на Вічевому майдані, 2. Колишня «Пельменна» має стати готелем.

Замовник робіт ТОВ «Івано-Франківська пельменна», підрядник ТОВ «Траян», пише Репортер з посиланням на Курс.

У центрі Франківська пам'ятку архітектури реставрують під готель 1

Обидві фірми належать одній родині – засновниками ТОВ «Траян» є Сергій Васковець (95%) і Людмила Васковець (5%), яка також є засновницею та директоркою ТОВ «Івано-Франківська пельменна». Нагадаємо, фірмі «Траян» належить ринок на Старозамковій, 2, у народі «П’ятачок».

Містобудівні умови і обмеження на реставрацію будинку на Вічевому майдані, 2 були видані у 2018 році. Цікаво, що у документі ні площу земельної ділянки, ні її кадастровий номер та цільове призначення не вказано. Зазначено лише, що висота будівлі не має перевищувати 15 метрів.

Дозвіл на виконання будівельних робіт виданий 4 лютого цього року. Після так званої реставрації до двоповерхової споруди добудують ще мансарду.  Загальний будівельний об’єм становить 6232,33 м куб., загальна площа – 1287,42 м кв.

Нагадаємо, будинок на Вічевому майдані, 2 споруджений 1872 року і є пам’яткою архітектури місцевого значення. У радянські часи перший поверх кам’яниці займало кафе «Пельменна».

ТОВ «Івано-Франківська пельменна» стало власником будівлі на підставі рішення суду.

У 2008 році Господарський суд Івано-Франківської області зобов’язав Фонд комунальної власності територіальної громади міста укласти з ТОВ «Івано-Франківська пельменна» договір купівлі-продажу нежитлових приміщень площею 470,1 кв. м., що по вулиці Вічевий майдан, 2.

Як йдеться у рішенні суду, підприємство орендувало це приміщення з 1987 року. Орендар переконав суд, що здійснив поліпшення орендованого майна на понад 25% від його вартості, що за законодавством дає право на викуп цього майна. ОКП «Івано-Франківське обласне бюро технічної інвентаризації» оцінило будинок у 637 089 грн. Відповідно ТОВ «Івано-Франківська пельменна» викупило будинок площею 470,1 кв. м за за 764 506,8 грн (в тому числі ПДВ – 127 417,8 грн), по 1626 грн – за метр квадратний.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.