Соціум

У Боднарові демонтують пам’ятник на могилі Корякова. Останки перепоховають

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

9 лютого на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення виконкому «Про надання дозволу на демонтаж пам’ятника на могилі героя Радянського Союзу Олександра Корякова у с. Боднарів Калуської міської територіальної громади. Здійснення розкопок, ексгумації та перепоховання останків О.Корякова на кладовищі у с. Боднарів».

Про потребу демонтажу цього радянського пам’ятника говорили і раніше, однак ідею відхиляли з тієї причини, що під ним є поховання, пише Репортер з посиланням на Вікна.

У преамбулі до проєкту рішення зазначено, що його приймають «задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, розв’язаної державою-агресором – російською федерацією проти України, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення громади села Боднарів від 03.02.2023 та висновок щодо історичної та мистецької цінності пам’ятника на могилі героя Радянського Союзу Олександра Корякова (с. Боднарів, вул. Т. Г. Шевченка) комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» від 08.02.2023».

Виконкому пропонується надати дозвіл на демонтаж пам’ятника на могилі Олександра Корякова у Боднарові (роботи з демонтажу у разі позитивного рішення здійснюватиме КП «Калушавтодор»). Також управління культури має звернутися до Івано-Франківського обласного історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені Василя Стуса щодо проведення розкопок, ексгумації та перепоховання останків Олександра Корякова на кладовищі у селі Боднарів.

Читайте: Декомунізація триває. На Прикарпатті ще є близько 200 вулиць з радянськими назвами

Нагадаємо, минулого року на території Калуської громади було демонтовано кілька пам’ятників радянської епохи. Зокрема, барельєф Борису Сапункову у Калуші, пам’ятник  радянським «визволителям» у Вістові та окремі елементи пам’ятника медсестрам Гусєвій і Клюєвій, теж у Калуші. Вже у січні цього року виконком також надав дозвіл на демонтаж пам’ятника місцевим жителям, які загинули на фронтах Другої Світової війни у Пійлі. Його знесення ініціювала громада села.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.