Соціум

У 2023 році від спалювання сухостою вже постраждали 8 тисяч га землі – ДСНС

Google+PinterestLinkedInTumblr

З початку року від підпалу сухостою в Україні постраждали майже 8 тисяч гектарів землі. У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – людська недбалість, повідомляє ДСНС. 

У 2023 році від спалювання сухостою вже постраждали 8 тисяч га землі – ДСНС

Рятувальники щодня гасять до сотні таких пожеж. У 2023 було ліквідовано майже 10 тисяч загорань в екосистемах і на відкритих територіях.

Читайте: На Коломийщині валяться будинки після повені – люди вимагають дамбу

Майже 8 тисяч га згорілої землі, тисячі заживо спалених диких тварин, колосальні матеріальні збитки, задіяні значні людські та технічні ресурси. Такими є наслідки безглуздого спалювання сухостою з початку року. Деякі господарі бездумно випалюють суху траву, чагарники та сміття. Невже вам байдуже, що гинуть тварини та птахи, згорають їхні кладки яєць? – пишуть у ДСНС.

Екозахисники раніше пояснювали, що для відновлення мікрофлори на місці підпалу необхідно 5-6 років.

Через полум’я гинуть тварини та комахи, із випалених місць птахи летять назавжди, а якщо пожежа була масштабною – територія стає непридатною для життя будь-якої живності.

Читайте: На Прикарпатті рятувальники вночі шукали в горах туриста

В Україні триває пожежонебезпечний період! Вітри роблять ситуацію ще небезпечнішою. Будь-яке необережне поводження з вогнем – недопалок, кинутий у лісі, парку, або ж із вікна авто – може спричинити масштабну пожежу. Бережіть рідну землю, нашу унікальну флору і фауну! – наголошують рятувальники.

Нагадаємо, від початку воєнного стану Верховна Рада посилила відповідальність за підпал сухостою, який тепер прирівняли до диверсії.

Паліям трави можуть присудити 10 до 15 років за ґратами або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Читайте: Рятувальники Прикарпаття досі шукають у Дністрі 13-річну дівчинку

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.