Соціум

На Коломийщині валяться будинки після повені – люди вимагають дамбу

Google+PinterestLinkedInTumblr

За попередніми підрахунками шкоду від недавньої негоди на Коломийщині оцінюють у 227 млн грн збитків.

У Нижньовербізькій громаді, на чолі з керівницею ОВА Світланою Онищук, відбулося виїзне засідання обласної комісії ТЕБ і НС. Тут місцеві постраждали чи не найбільше, пише НТК.

На Прикарпатті валяться будинки після повені

У Нижньому Вербіжі вже почали руйнуватися будинки, масово знищений урожай, розмиті дороги, повалені мости і кладки.

Як розповідає мешканка села Надія, вода затопила усю техніку, речі. Стіни хати можуть не виримати.

Раптово пішла річка, понесла паркани. Ми по груди у воді виходили з дому. Дітей повиносили на руках. Техніка, речі потопилися, – каже Надія. – У хаті всередині все відвалюється. Ми зараз живемо в моєї свекрухи. Але діти хочуть додому.

Таке лихо тут далеко не вперше. На Коломийщині від великої води страждає не лише Нижній Вербіж, а й багато інших сіл. Люди кажуть: якщо не зробити берегоукріплень, то чергова повінь може стерти з лиця землі цю частину Коломийщини.

Очільниця Прикарпаття каже, що доля людей у руках обласних депутатів. Як тільки проголосують за виділення коштів – розпочинають важливі роботи.

Комплекс закладів буде розрахований на декілька років. Ми маємо екологічний фонд – 50 млн грн. Я переконана, що на природоохоронні заходи треба їх терміново спрямувати. Щоб не лише у Коломийському, а й в інших районах провести заходи, щоб захистити їх від стихії, – каже Світлана Онищук.

Найпершою претендуватиме на підтримку Нижньовербізька громада.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.