Уже другий рік Лариса Фреїшин, яка мешкає у Франківську на Довженка, 9А, ганяє по квартирі щурів. Чи вони її ганяють, але менше з тим. Сама вона з ними впоратися не може, а комунальники тут чомусь не дуже помічні.
«Усе почалося минулого року перед Великоднем, – розповідає жінка. – У мене перший поверх, сиджу вдома, щурі бігають попід ламінат, шкребуться. А одного разу дивлюся, а перед телевізором йде щур. Ми вже й отруту купували, капкани ставили, дірки засипали склом і цементували, але вони все одно шкребуться. А по вулиці бігають, як коти».
Торік Фреїшин звернулася в «Дирекцію замовника» письмово. І десь через тиждень прийшли із санстанції та потравили щурів. Ще й дали їй отруту, щоб вона сама травила. Але через півроку, як потепліло, знову почалося те саме. Вона знову звертається у «Дирекцію замовника» – обіцяють потравити. Але після того, як вона збере підписи з усього будинку, що люди дійсно цього хочуть.
«Будинок дев’ятиповерховий, а послуга платна, – продовжує Лариса Фреїшин. – Тобто, якщо мені потравлять щурів, то платитимуть усі мешканці. А кого з дев’ятого поверху цікавлять «мої» шурі? Я людей просила, а вони підписувати не хочуть. А в мене маленька дитина в хаті».
Як каже жінка, вона готова заплатити 50-100 чи 200 грн., але щоб точно потравили. «Якщо мені приносять квитанцію, наприклад, за прочистку димових та вентиляційних каналів, які ніхто не чистив, і я плачу, – акцентує вона, – то за це я теж готова заплатити».
Але, за словами керівника КП «Дирекція замовника» Богдана Абрамовича, послуга ця коштує недешево – понад 1000 грн. І виконує її санстанція тільки після того, як заплатять.
«Раніше було інакше, – каже Абрамович. – На це були гроші у бюджеті. Як тільки ми отримували такі заявки, то зверталися у департамент і вони оплачували. Тепер такі гроші в бюджеті не передбачені. Депутати сказали, що мають платити люди».
Отже, це депутати міськради, напевно, в рамках комунальної реформи, вирішили, що щури – це проблема мешканців і коштів на це не заклали. Відтак послуга надається за потребою й за додаткову плату.
До речі, керівник департаменту комунального господарства Михайло Смушак повідомив «Репортеру», що підписи всіх мешканців, аби потравити щурів, не потрібні. Адже це є проблема не конкретної квартири, а цілого будинку й навіть перехожих. Тож щурів обіцяють потравити. Але потім людям виставлять рахунки.
Comments are closed.