Соціальні мережі можуть нав’язати чужі цінності, створити неправильне уявлення, викликати панічні атаки. Причина тут не в умовно поганому інтернет-середовищі, а в інформаційній гігієні. Якщо ви вже дійшли до того, що на емоціях хочете позбутися всіх соцмереж, зачекайте. Перед тим як видалити сторінку у фейсбуці чи інстаграмі, дізнайтеся про кілька правил медіаграмотності.
Формуйте стрічку новин безпристрасно
Часто фейсбук використовують як джерело інформації про все на світі. Однак формувати стрічку варто обережно. Декілька порад:
- якщо сторінка, новина чи продукт вам не подобаються, можете від них відмовитися;
- не потрібно додавати друзів із жалості чи просто через те, що ви знайомі;
- раціонально підбирайте новини та фотографії, які хочете бачити у стрічці.
Медіа Vector закликає довіряти лише незалежним ресурсам із якісним контентом. А якщо ви від чогось відмовляєтеся, не звинувачуйте себе в цьому.
Стежте за якістю
Контент — це та ж сама їжа, але вона передусім впливає на психоемоційне здоров’я. Інформаційне середовище умовно складається з простих і складних вуглеводів. Прості дають моментальну насолоду, але шкідливі. Після такої їжі ви шукаєте добавку, але врешті-решт почуватиметеся не сито, а погано.
Складні вуглеводи працюють навпаки: вони повільно засвоюються, але дають відчуття ситості. Сюди належать якісні матеріали з аналітикою, пізнавальні дописи, освітні проєкти тощо. Ще краще — перевіряйте все на правдивість і шукайте першоджерело.
Давайте собі час подумати
Навіть якщо новини несуться із шаленою швидкістю, не хапайте їх усі за раз. Дайте собі час подумати й відвернутися. В потоці великої кількості інформації легко натрапити на фейки, маніпуляції.
Тож відкладайте час від часу соціальні мережі та не споживайте нові дані. Ви не проґавите важливу інформацію, якщо повернетеся до неї за пару годин, а нервова система встигне розвантажитися.
Отже, медіаграмотність — про раціональне споживання контенту. Будьте уважні до того, що читаєте та як це впливає на ваш стан.
На правах реклами
Comments are closed.