Соціум

Тепер вивезти домашню тварину за кордон можна лише з паспортом нового зразка

Google+PinterestLinkedInTumblr
З 1 серпня домашніх тварин можна перевозити за кордон лише за ветеринарно-санітарними паспортами на домашню тварину встановленого зразка. Інші паспорти не братимуться до уваги.

Згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є: клінічний огляд тварини; наявність відповідних діагностичних досліджень та профілактично-лікувальних обробок, включаючи щеплення проти сказу, повідомляє пресслужба Держпродсоживслужби в Івано-Франківській області.

Згідно із законом, ветеринарний паспорт для тварини коштує 51 грн 29 коп.

Зараз право надання адміністративних послуг мають лише державні установи. У даному випадку – це державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини району, міста, області. Держпродспоживслужба уже забезпечила централізоване виготовлення бланків таких паспортів.

У відпустку з твариною: що треба знати прикарпатцям, аби взяти домашнього улюбленця з собою

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину дійсний до моменту її смерті.

Крім того, враховуючи запити власників домашніх тварин, був визначений перехідний період. Це пов’язано з тим, що дані ветеринарно-санітарних паспортів не встановленого зразка, що стосуються ветеринарних обробок, лабораторних досліджень та щеплень тварин не могли бути перенесеними до паспорта встановленого зразка, зокрема через встановлену періодичність вакцинації від сказу – один чи навіть два рази на рік. Проте весь цей період такі дані враховувалися при видачі ветеринарних документів.

Хвіст веде в Карпати. Чому треба ходити у гори з собакою (ФОТО)

Наразі відомості про ветеринарні обробки тварин, лабораторні дослідження сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу тощо з кінця 2017 року втратили актуальність, тому наповнення новими даними про такого роду маніпуляції з домашніми тваринами вносяться у ветеринарно-санітарні паспорти нового зразка.

Ветеринарні паспорти старого зразка у власників тварин забирати не будуть, але вони не визнаються при операціях купівлі-продажу домашніх тварин, видачі ветеринарних документів чи при переміщенні за кордон.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.