Соціум

Танці з містом. Франківські хореографи рухами та емоціями показують стосунки міста і людей (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Франківчанка Наталія Возняк разом з командою хореографів створює для міста та його мешканців танцювальний проморолик. Хочуть показати красу Франківська, стосунки його і людей, і то без слів – лише рухами та емоціями.

На таку ідею Наталію Возняк надихнула її донечка Ксеня, а точніше їхні спільні танці. Молода мама розповідає, що живуть вони на восьмому поверсі, з неймовірною панорамою – будинки, озеро, а там далі гори.

«Ми з донькою часто любимо вмикати музику й танцювати, – посміхається Наталя. – Вона танцює, а я за нею повторюю. А потім навпаки. Одного разу ми танцювали під пісню гурту Onuka «Місто». Я її раніше не чула. Був захід сонця, танці Ксеньки, ці слова з пісні та чудовий вид на місто… Фантастичне видовище. Тоді я побачила цей ролик перед очима й хотіла зняти це вже – негайно».

Юнона Бернацька танцює на даху в стилі контемпорарі-денс

Ідея не полишала танцюристку. Наталя, каже, півжиття займалась бальними танцями, тому серед знайомих – лише танцюристи-бальники. А вона хотіла показати місто різним, різними стилями. От, просто почала писати в соцмережі й шукати однодумців. Знайшла, почалися зйомки, танці, фотосесії.

Марта Каляндрик і Катя Козленко танцюють з містом балет

«Цей ролик про стосунки міста з одним його мешканцем, – говорить Наталя. – Погодьтеся, особливо ці стосунки яскраво виражені зранку, коли ще немає того хаосу, біганини, сигналів машин. Коли ще не так багато людей на вулиці. Зранку місто якесь незаймане й чисте у різних поняттях. Ранок – це саме той час, коли можна поговорити з ним, тому всі наші зйомки відбувалися вдосвіта».

Танець, впевнена Наталя, найкращий спосіб показати почуття та стосунки. Без слів – лише рухами, емоціями, жестами.

Тоня Терсенова виконує хауз на мості по вулиці Незалежності

«Буває, думаю десь виїхати, а потім сяду й кажу собі: «Ну, добре, танцювати я зможу будь-де, а місто?» – розказує Наталя. – Місто, де народився, почав ходити, любити. Я страшенно до нього прив’язана. У пісні, під яку ми танцюємо, є слова: «Місто все про мене знає». І це так прекрасно».

Саме цю любов до міста Наталя вирішила відобразити у відео. Каже, в кожного танцюриста з ним свої стосунки. Танцюватимуть з містом і про місто у різних стилях – контемп, брейк-данс, джаз-фанк, хауз, сальса, хіп-хоп, бальні танці тощо.

За локації авторка ідеї вибирала як популярні туристичні місця, так і геть нестандартні. Наприклад, балет на оглядовому майданчику ратуші чи на площі бастіону, а також брейк-данс на футбольному полі стадіону «Рух».

Брейк-данс від Євгена Безусова

«Тут було дуже цікаво, бо найбільше можна виразити й підкреслити, як почувається, як виглядає людина на великій території у великому місті», – пояснює Возняк.

Стильний джаз-фанк від Віри Часовських

Наталя каже, подібні ролики є, але забагато їх не буває. Їхня ж робота, наприклад, буде вирізнятися тим, що акцент зроблять саме на Франківську, як його відчуває кожен із танцюристів.

«Про що вони танцюють з ним? В кожного щось особисте, – посміхається Наталя Возняк. – Спершу у мене була прописана кожна історія, кожна постановки. Але я швидко про це забула, бо то штучно. Так можна втратити щирість. У нас кожен протанцьовує свою особисту історію, свої стосунки, про які знають лише він, вона та місто».

Пристрасна сальса від Андрія Часовських та Ірини Карпенко 

Ще Наталя пригадує слова подруги, яка давно виїхала за кордон і жодного разу не пошкодувала про це. Не сумує за містом, бо, мовляв, тут немає чого робити.

«І я хочу показати всім і їй, яке воно насправді класне», – говорить Наталя.

Наразі ролик уже на фініші. Окрім краси міста, він буде популяризувати спорт і танцювальну культуру. У Франківську, говорить Наталя, в останні роки з цим усе добре. Багато танцювальних шкіл, де викладають різні стилі. Тому – гайда туди і танцювати з містом на світанку!

Фото: Уляни Кошелюк та Сергія Мосевича

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.