Поліція відкрила два кримінальні провадження через сутичку, що сталася 20 вересня в Івано-Франківську між прихильниками забудови поблизу озера та захисниками зеленої зони. Внаслідок конфлікту до лікарні потрапив активіст Андріан Волгін, який відстоює створення там парку ветеранів, і його опонент Андрій Маджаров. Про це 21 вересня під час толоки біля озера розповів ветеран війни Сергій Янчук.
Читайте: За фактом бійки між активістами на Івасюка поліція відкрила два кримінальні провадження
За словами Сергія Янчука, 20 вересня він разом з Андріаном Волгіним побачив прямий ефір у Facebook Андрія Маджарова, пише Суспільне. У своїй трансляції той говорив, що Сергій Янчук та Андріан Волгін працюють в Україні за російські гроші, називав їх негідниками та аферистами, звинувачував у тому, що вони налаштовують цивільних проти військових. Сергій Янчук вирішив зателефонувати до Андрія Маджарова та домовитися про зустріч.
На жаль, поки ми його шукали, Андріан перший з ним зустрівся. Я не чув їхньої розмови, але мій побратим не стримався в емоціях і дав ляпас блогеру. Коли я підбіг, почав заспокоювати ситуацію. Поки я стояв спиною, підбігли активісти, які виступають за забудову біля озера. Повернувшись, побачив, що його всі б’ють. Андріан втратив свідомість, впав обличчям на землю, з голови пішла кров, — розповідає Сергій Янчук.
З його слів, на місце події викликали поліцію та швидку.
Не буду їх уже більше “адвокатувати”, дипломатично ставитися до опонентів після вчорашньої події. Це могла бути моя голова чи ще когось з наших активістів. Така поведінка — неприйнятна. Такі люди повинні бути покарані, а ще краще — ізольовані. Коли ти бачиш, що побратим лежить без свідомості на рівному місці, з голови тече кров — це неприйнятно. Люди себе не контролюють, поводяться, як бандити, — говорить Сергій Янчук.
Хто такий Андрій Маджаров
За словами Янчука, Андрій Маджаров — родом із Бердянська. Чому він приїхав до Івано-Франківська та робив прямі трансляції стосовно забудови поблизу міського озера та людей, які виступають за збереження зеленої зони, йому невідомо.
Для нас з Андріаном це неприйнятно. Ти навіть людину не бачив, не поспілкувався. Я йому зателефонував, кажу: “Ти мене знаєш? От у 2014 році я був у складі “Азова”, боронив зокрема й Бердянськ. Ти мене не знаєш, але “закидаєш” такі речі. На це дивляться мої побратими, посестри”. А оскільки він теж військовий, це дуже неправильна ситуація, — розповідає Сергій Янчук.
Що відомо про стан Андріана Волгіна
Андріан Волгін зараз перебуває в обласній клінічній лікарні на стаціонарному лікуванні. В медзаклад потрапив і Андрій Маджаров.
Я з Андріаном вранці спілкувався. Каже, що дуже болить голова. Його зашили — там є серйозне розсічення. Він [Андрій Маджаров] теж у лікарні, хоча лише отримав ляпас. Вони зробили груповий напад. Це — побиття, і в Андріана серйозні тілесні ушкодження, на жаль. А там — ляпас, — каже ветеран Сергій Янчук.
Два кримінальні провадження
За фактом бійки поліцейські відкрили два кримінальні провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України. Керівник сектору комунікації поліції в області Андрій Яцків у коментарі Суспільному сказав, що заяви написали обидва учасники конфлікту. Він також додав, що щодо інциденту призначили судово-медичну експертизу, щоб з’ясувати ступінь важкості ушкоджень учасників бійки.
Поліцейські з’ясували, що відбувся конфлікт між місцевими громадськими активістами. Слідчі опитали свідків. Попередньо, 39-річний чоловік вдарив свого 36-річного опонента. Виникла бійка, через яку обоє чоловіків отримали травми. Двоє активістів звернулися до медзакладу. В них медики діагностували тілесні ушкодження. Триває досудове розслідування, — йдеться у повідомленні поліції.
Толока поблизу озера продовжується
21 вересня приблизно пів сотні жителів Івано-Франківська зібралися на толоку поблизу міського озера. Франківка Катерина Лозовенко каже, що приходити сюди було страшно, однак не долучитися не змогла.
Мене ця ситуація, напевно, більше змотивувала. Бо це — несправедливо. Очі бояться — руки роблять. Зелену зону ми маємо залишити наступним поколінням. Ласий шматок землі в центрі міста хочуть забудувати під прикриттям реабілітаційного центру. Говорять про те, що 80% — комерційна забудова, а 20% — реабілітаційний центр. Це означає, що може бути й 100% на нуль, враховуючи, як інтенсивно в нас забудовують місто і що виростає замість задекларованих об’єктів, — розповіла Катерина Лозовенко.
Дружина військовослужбовця Аліна Садовська приходить на кожну толоку, яку проводять біля озера. Вона не проти побудови реабілітаційного центру в місті, однак не на тій ділянці.
Мене дуже “тригерить” це. Боляче, коли використовують військових та ветеранів для просування власних комерційних чи інших інтересів. Я — не проти побудови реабілітаційного центру. У нас є багато друзів, які проходили реабілітацію. Наша сім’я чудово розуміє, наскільки необхідним є якісне відновлення і великі центри. Його можна і треба споруджувати у нашому місті, але на територіях, які не будуть викликати в громади спротив. Ці центри потрібні, але і зелені зони теж, — пояснює Аліна Садовська.
Ми залучилися підтримкою ще більшої кількості небайдужих франківців. Далі розповідаємо їм ситуацію. І навіть після короткої розповіді вони розуміють, що насправді може відбутися комерційна забудова. Вони — навчені досвідом і картиною всіх інших ділянок у Франківську, де, на жаль, уже нової зеленої зони не з’явилося за останні 30 років. Залишається забудувати ось цю. Тому люди підтримали, якщо не фізично тут, на толоці, то хоча б поширювали інформацію у соцмережах. Тому приходити і працювати тут сьогодні не боялися, — сказав Максим Сич.
Що відомо про будову
2 серпня біля адміністративного будинку Івано-Франківська понад 20 людей виступили проти спорудження реабілітаційно-оздоровчого комплексу поблизу міського озера. У той час на черговій сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва центру. У залі також були присутні жителі міста та військові. Після дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру.
5 серпня франківці створили електронну петицію щодо накладання мораторію на будь-яку забудову в зеленій зоні. За два дні вони зібрали необхідну кількість голосів — понад 250. Станом на обід 11 серпня її підписали 322 людини.
На сайті міськради 7 серпня з’явилася нова петиція, в якій підтримують будівництво реабілітаційного центру для військовослужбовців та облаштування відпочинкової зеленої зони поблизу міського озера. Станом на обід 11 серпня теж зібрали необхідну кількість голосів для її розгляду.
11 серпня франківці почали збір підписів проти забудови ділянки поблизу озера. Організатор події, ветеран Сергій Янчук ініціював створення парку ветеранів замість реабілітаційного центру.
18 серпня приблизно 300 підписів зібрали містяни під час зустрічі щодо створення парку ветеранів поблизу міського озера.
4 вересня військові та ветерани, які підтримують спорудження реабілітаційного центру у зеленій зоні поблизу міського озера в Івано-Франківську, представили проєкт будівництва комплексу. Згідно з ним 75% майбутньої забудови — це комерційні приміщення для бізнесу. Решта — для безкоштовної реабілітації ветеранів, яку оплачуватимуть ці підприємці.
Comments are closed.