У четвер, 6 лютого, у центрі «Дія.Бізнес», що на «Промприладі», ґрунтовно поговорили про штучний інтелект. Відкриту лекцію про ШІ для всіх охочих прочитав керівник продакшн-студії Multimedia Lab Василь Гошовський.
Репортер обрав з лекції, на нашу думку, найцікавіше. Отже, далі – вибрані уривки з лекції Василя Гошовського.
- Штучний інтелект вміє розпізнавати обличчя й малювати їх. Але він їх не бачить. Кожне цифрове зображення складається з пікселів, а пікселі для ШІ – це цифри. Тобто, він бачить не обличчя, а набір цифр – закономірність. Якщо показати комп’ютеру багато таких закономірностей, він помічає, що з цих цифр складається, наприклад, зображення собаки, але картинки він не бачить.
- Крім зображень, ШІ подібним чином розуміє і писаний текст. Запити, які ми даємо, наприклад в Chat GPT, це ті самі цифри для комп’ютера. Нам здається, що ШІ думає, коли відповідає нам, але, насправді він це імітує.
- Штучний інтелект – це розробка, яка містить інформацію про все, що є в інтернеті. Він її собі збирає й таким чином може давати відповіді на наші запити.
- ШІ знає обмежену інформацію, тому його потрібно тренувати. Треба давати йому багато конкретної інформації, тоді він зможе відповідати точніше.
- Якщо розібрати, що таке штучний інтелект зсередини, то це величезні дата-центри. Під них навіть хочуть будувати спеціальні атомні електростанції, адже витрачається багато електроенергії. Один запит в ШІ витрачає електроенергії в сотні разів більше, ніж запит у Google. Один запит в Chat GPT використовує електрики стільки, що вистачило б один раз повністю зарядити телефон.
- Ми звикли шукати інформацію в Google, але з появою ШІ цей процес стає простішим. Штучний інтелект – це помічник, який може зробити наше користування інтернетом та пошуки інформації простішими. Це просто інструмент, який допоможе зберегти час.
- Люди сприймають штучний інтелект, як щось негативне через страх, що він може замінити людей. Так, ШІ заміняє людей певною мірою, але це стається через нестачу кадрів. Людям не потрібно боятись цього, а потрібно використовувати штучний інтелект якомога ефективніше.
Авторка: Аліна Курилюк
Comments are closed.